Skontaktuj się
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

Finansowanie zabiegu

Ponieważ wiemy, że koszty zabiegu nie są małe, co związane jest z koniecznością stosowania najnowocześniejszej technologii, współpracy z jak najlepiej wykwalifikowanym personelem oraz stworzeniem optymalnych dla pacjenta warunków przed i po operacji, umożliwiamy Państwu finansowanie zabiegu kredytem. Wysokospecjalistyczne procedury lecznicze nie są tanie, dlatego z myślą o zwiększeniu ich dostępności dla jak największej liczby potrzebujących nawiązaliśmy współpracę z solidną instytucją finansową, która specjalizuje się właśnie w kredytowaniu zabiegów medycznych i dzięki temu oferuje bardzo korzystne warunki pożyczki. Wszelkich informacji na ten temat udzielą Państwu pracownicy naszej rejestracji.

Mogą Państwo także sami zgłosić chęć otrzymania oferty kredytowania zabiegu, korzystając z Elektronicznego systemu składania wniosków, do którego dostęp znajdziecie Państwo poniżej. Decyzja o przyznaniu kredytu następuje podczas weryfikacji telefonicznej, podczas której zostanie Państwu przedstawiona szczegółowa i indywidualnie dostosowana oferta.

mediraty

Należy pamiętać, że uzyskanie kredytu może wymagać czasu, dlatego tej procedury radzimy nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Ze względu na to, że przygotowanie do zabiegu oraz czas  gojenia wymaga pewnej dyscypliny,  termin zabiegu staramy się dostosować do indywidualnych oczekiwań pacjentów. Część z nich to goście zagraniczni, dla których długi pobyt w Polsce może być kłopotliwy. Dlatego w naszym Centrum możliwe jest wykonanie badania kwalifikacyjnego i zabiegu w trybie jednodniowym. W przypadku tej opcji tego samego dnia wykonuje się badanie kwalifikacyjne (rano) i zabieg (po południu), a następnego dnia badanie kontrolne. Jest to wygodne szczególnie w przypadku pacjentów przyjezdnych, ogranicza czas pobytu w Trójmieście i minimalizuje związane z nim koszty.

Naszym pacjentom możemy zaproponować zorganizowanie noclegu, w którymś ze współpracujących z nami gdyńskich hoteli, w których pacjenci kierowani przez nasze Centrum otrzymują ceny promocyjne.

Najważniejsze w dobrym przygotowaniu się do zabiegu jest zaprzestanie stosowania soczewek kontaktowych na co najmniej tydzień, a najlepiej dwa tygodnie przed terminem (w przypadku szkieł miękkich). Jeśli pacjent używa soczewek torycznych lub twardych, należy z nich zrezygnować na miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem. Może zdarzyć się, że ze względu na długoletnie korzystanie z soczewek, rogówka będzie wymagała dodatkowego „odpoczynku” i lekarz w trakcie badań zaleci odstawienie szkieł kontaktowych na dłużej.

Ponadto na dwie doby przed zabiegiem nie należy pić alkoholu  oraz mocnej kawy. W dniu zabiegu prosimy o umycie głowy i twarzy, gdyż przez najbliższą dobę nie będzie to możliwe. Nie należy stosować dezodorantów ani perfum oraz żadnych kosmetyków do makijażu. Ubranie powinno być wygodne, nie obcisłe, tak by nie krępowało swobodnych ruchów pacjenta i nie uciskało w czasie zabiegu.

Do każdego zabiegu Pacjent przechodzi szereg szczegółowych badań, aby leczenie było dostosowane do danego przypadku. Odbywa się to dzięki tworzeniu mapy każdego indywidualnego oka, co pozwala operatorowi na przeprowadzenie spersonalizowanego i efektywnego zabiegu. Podczas każdego z poniższych zabiegów podawane jest znieczulenie miejscowo w postaci kropli. Procedury odbywają się w pozycji leżącej, na sali obecny jest operator oraz pielęgniarka.

Lasik (Laser-Assisted in situ Keratomileusis) to procedura, w której laser excimerowy w celu korekty wady wzroku modeluje wewnętrzną część rogówki – warstwę właściwą. Aby to było możliwe pierwszym etapem zabiegu jest wytworzenie płatka z powierzchownych warstw rogówki o grubości ok. 250 mikrometrów. W tym celu używamy bardzo dokładnego mikrokeratomu mechanicznego o dokładności cięcia do kilku – kilkunastu mikronów (1mikron=0.01milimetra).

Płatek zostaje uniesiony, pod nim dokonujemy korekcji wady i odkładamy go na miejsce. Już po kilku godzinach dochodzi do wstępnego zagojenia powierzchni płatka i dolegliwości pacjenta ustępują. Zabieg przeznaczony dla osób z wadą -14,0 dioptrii krótkowzroczności, + 6,0 dioptrii nadwzroczności i 6,0 dioptrii astygmatyzmu.

Ebk (Keratektomia Epi-Bowman) należy do powierzchownej procedury ablacyjnej, w której specjalnym epikeratomem usuwa się nabłonek rogówki, a laser excimerowy koryguje wadę na jej powierzchni. Po zabiegu konieczne jest zastosowanie opatrunkowych soczewek kontaktowych przez około 3 dni. Metodę tę wybieramy np. przy cienkich rogówkach, u pacjentów z wadami do -8,0 dioptrii krótkowzroczności oraz z niewielkim astygmatyzmem. Dolegliwości bólowe mijają po ok. 2 dniach.

Lasek (Laser Assisted Sub-Epithelial Keratectomy) zabieg zaliczany do korekcji metodą powierzchnowną. Polega na usunięciu nabłonka rogówki grubości ok. 60-90 mikrometrów, za pomocą roztworu alkoholu. Następnie wiązka lasera excimerowego modeluje rogówkę. Przeznaczony jest dla osób z wadami rzędu – 8 dioptrii krótkowzroczności, +2,5 dioptrii nadwzroczności i niewielkiego astygmatyzmu. Poprawa widzenia następuje stopniowo, bezpośrednio po zabiegu należy nosić soczewkę kontaktową jako formę opatrunku. W związku z zastosowaniem alkoholu dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać przez ok. 4 dni.

TRANS PRK (Transepithelial Photorefractive Keratectomy) podczas zabiegu wykonywanego tą metodą, laserowa korekcja wzroku odbywa się bez użycia narzędzi. Całość procedury odbywa się tylko przy pomocy wiązki światła, która przygotowuje i modeluje rogówkę, tak aby usunąć wadę. Jedynym aparatem dodatkowym jest rozwórka, która powstrzymuje powieki pacjenta przed mruganiem. Po zabiegu nakładana jest soczewka opatrunkowa. Taki rodzaj zabiegu kierowany jest do osób, które mają nierówną rogówkę lub blizny. Dyskomfort po zabiegu utrzymuje się ok. 2-3 dni.

Epi-lasik (epithelial laser in situ keratomileusis) metoda powierzchowna laserowej korekcji wzroku. Stosowana u pacjentów z cienką rogówką, z wadami -7,0 dioptrii krótkowzroczności, +6,0 nadwzroczności. Zabieg polega na usunięciu nabłonka przy pomocy specjalnego urządzenia- epikeratomu. Usunięta zostaje tylko bezpieczna, zewnętrzna część nabłonka, pozostała część jest poddawana pracy światła, który ją modeluje. Po zabiegu jest konieczność używania soczewek miękkich jako ochronę dla oka przez około tydzień.

SBK (sub-Bowmans’s keratomileusis) jest to lekka modyfikacja metody LASIK. Główna różnica polega na grubości utworzonego płatka ( ok. 70-120 mikrometrów). W SBK jest on cieńszy dzięki czemu takiemu zabiegowi mogą się poddać osoby z dużą wadą, ale cienką rogówką. Do korekcji jest używany laser excimerowy, który modeluje właściwą część rogówki, po czym dokładnie odkłada się utworzony wcześniej płatek. Mimo, że płatek jest cienki zalicza się ten zabieg do metod głębokich korekty wzroku. Dyskomfort po zabiegu jest niewielki, ustępuje następnego dnia.

W dniu korekcji pacjent proszony jest o przybycie na wyznaczoną godzinę, nie jest to jednak jednoznaczne z czasem rozpoczęcia zabiegu. Najpierw załatwiane są sprawy formalne takie jak podpisanie zgody na zabieg, płatność oraz odpowiedzi na ostatnie pytania.

Właściwa procedura rozpoczyna się w chwili zaproszenia pacjenta do pomieszczenia przedoperacyjnego. Pacjent pozostaje we własnym ubraniu, zakłada jedynie wierzchni fartuch jednorazowy, czepek osłaniający włosy i jednorazowe ochraniacze na obuwie.

Nie trzeba obawiać się bólu, bo oko znieczulone zostaje silnymi kroplami anestetycznymi stosowanymi także przy „dużych” operacjach we wnętrzu oka.

Przez cały czas trwania zabiegu pielęgniarka i lekarz informują pacjenta z wyprzedzeniem o tym, co będzie się działo. Po uzyskaniu pełnego znieczulenia, twarz wokół oczu myta jest specjalnymi płynami dezynfekcyjnymi i pacjent układa się na łóżku operacyjnym połączonym z laserem.

Głowa pacjenta spoczywa na wygodnym, specjalnie wyprofilowanym podgłówku, który zmniejsza możliwość niekontrolowanych ruchów w trakcie zabiegu.

Twarz okrywana jest sterylnym prześcieradełkiem odsłaniającym jedynie operowane oko. Na powieki tego oka zakładana jest specjalna sprężynka – rozwórka powiekowa, dzięki której pacjent nie musi się obawiać, że zamknie oko w nieodpowiednim momencie, a lekarz i laser mają wygodny dostęp do oka. U pacjentów z wąską szparą powiekową rozwórka może dawać uczucie rozpierania i ucisku, ale trwa to tylko krótką chwilę. Oko pacjenta polewane jest specjalnymi płynami, które przepłukują je i zapobiegają wysychaniu, a on sam przez cały czas trwania zabiegu powinien patrzeć prosto w migające zielone światło. Wszystkie czynności dotyczące oka lekarz przeprowadza obserwując oko pacjenta przez specjalny mikroskop operacyjny firmy Zeiss.

W zależności od wybranej dla pacjenta optymalnej metody zabieg rozpoczyna się od wytworzenia powierzchownego płatka rogówki o grubości 120 mikronów (0.12 mm)  – metodą LASIK lub delikatnym usunięciu nabłonka rogówki o grubości ok. 60 mikronów (0.06 mm) – metoda EBK.

W trakcie wytwarzania płatka pacjent na kilkanaście sekund przestaje widzieć operowanym okiem i odczuwa ucisk w jego okolicy. Podkreślamy jednak raz jeszcze, aby nie obawiać się bólu. W tym czasie ultraprecyzyjna, sterowana procesorami głowica mikrokeratomu wytwarza płatek rogówki z dokładnością do kilku mikronów. Następnie lekarz unosi i odchyla płatek , odsłaniając miejsce działania lasera korygującego wadę.

Przy metodzie EBK lekarz używa  dynamicznego epikeratomu, który w około 8 sekund bezpiecznie usuwa nabłonek i pozostawia idealnie czystą i gładką powierzchnię rogówki, przygotowaną do korekcji wady.

Po dokładnym ustawieniu oka w stosunku do głowicy lasera rozpoczyna się właściwa korekcja wady wzroku. Teraz działa laser excimerowy. Pacjent nie czuje bólu ani nie widzi nieprzyjemnych błysków (światło tego lasera jest niewidoczne dla oka), słychać jedynie szum i trzaski aparatu. Praca lasera trwa, w zależności od  wielkości wady, od kilku do kilkudziesięciu sekund (ok. 3,5 sekundy na korekcję 1 dioptrii).

Pomimo, że cały czas lekarz delikatnie prosi, by nie ruszać okiem,  to pacjent nie musi się obawiać, że nagła zmiana pozycji oka popsuje efekt zabiegu. Laser „śledzi” ruchy oka za pomocą specjalnych kamer (eyetrackerów) i dostosowuje położenie głowicy laserowej do oka, a w skrajnych wypadkach przerywa działanie i „czeka” aż oko pacjenta powróci na właściwą pozycję.

Po zakończeniu pracy lasera lekarz układa płatek rogówki na miejscu (metoda LASIK) lub zakłada soczewkę kontaktową (metoda EBK), podaje krople poprawiające gojenie   i – jeśli takie były ustalenia przedoperacyjne – rozpoczyna korekcję wady drugiego oka.

Po zabiegu odpoczywają Państwo około godziny, siedząc na wygodnym fotelu. Przed wyjściem do domu, dla Państwa maksymalnego bezpieczeństwa, oczy kontrolowane są jeszcze raz przez lekarza, który przekazuje Państwu bezpłatne leki w postaci kropli do oczu oraz osłonki do stosowania w nocy i wyjaśnia jak należy postępować przez najbliższe dni.

Zalecamy, by w drodze do domu pomagała pacjentowi osoba towarzysząca, która zaopiekuje się nim również w pierwszych godzinach po zabiegu, kiedy to odczuwa się największe dolegliwości związane z łzawieniem, uczuciem ciała obcego i podrażnieniem oczu. Dlatego przez kilka godzin po zabiegu zalecamy przebywanie w nieco zaciemnionym pomieszczeniu, zakrapianie kropli do oczu i odpoczynek. Jeśli dolegliwości są bardzo intensywne, dopuszczalne jest zażycie leków przeciwbólowych stosowanych zwykle przez pacjenta.

Dolegliwości te ustępują zazwyczaj po kilku godzinach (metoda LASIK) lub dniach (metoda EBK, EPI-LASIK).

Następnego dnia odbywa się obowiązkowa kontrola, a pacjent wpuszcza krople zgodnie z zaleceniami lekarza. Kolejna kontrola powinna odbyć się po około tygodniu, wtedy też zwykle usuwamy opatrunkową soczewkę kontaktową, jeśli została założona (metoda EBK, EPI-LASIK).

Czego nie wolno robić po zabiegu?

– prowadzić samochodu do następnego dnia,

– trzeć oczu,

– używać kosmetyków do makijażu oczu przez 2 tygodnie,

– przebywać w zakurzonych i zadymionych pomieszczeniach przez 2 tygodnie,

– pracować ciężko fizycznie przez min. 2 tygodnie,

– wykonywać wysiłku fizycznego przez tydzień,

– uprawiać sportów kontaktowych przez 2 miesiące,

– korzystać z basenów, sauny i akwenów wodnych przez miesiąc,

– wychodzić na słońce bez okularów przeciwsłonecznych przez miesiąc.

 

Dokonując opłaty za zabieg pacjent otrzymuje nie tylko samą procedurę laserową lecz także osłonki na oczy (w których należy spać przez tydzień) oraz leki do stosowania w pierwszym okresie pooperacyjnym. Ma zapewnione bezpłatne kontrole u naszych lekarzy do miesiąca po zabiegu oraz jeśli bezpośrednio po zabiegu wystąpi wada resztkowa*  – bezpłatną laserową dokorekcję wady**.

*Wada resztkowa to nieplanowana wcześniej wada wzroku, która pozostaje po zabiegu. Przyczyną jej powstania może być zarówno niedokorekcja jak i przekorygowanie podczas zabiegu. Zwykle jest związana z trudną do przewidzenia, inną niż spodziewana reakcją rogówki na działanie lasera, może wystąpić w około 5% przypadków i nie zawsze wymaga kolejnego zabiegu (dokorekcji). Czasami np. w celu uzyskania monowizji celowo pozostawiamy w jednym z oczu wadę wzroku.

 

**Laserowa dokorekcja wady resztkowej to wtórny zabieg likwidujący wadę wzroku pozostałą po pierwszej procedurze operacyjnej. Może być wykonana gdy wada jest już stabilna, nie wcześniej niż po 6 miesiącach od zabiegu pierwotnego. Jeśli występuje bezpośrednio po zabiegu wykonanym w naszym ośrodku to jest dla naszych pacjentów bezpłatna.

 

TEST

dla osób zainteresowanych laserową korekcją wzroku

Napisz do nas, aby otrzymać informacje lub zarejestrować się do specjalisty.

Kontakt

X