Skontaktuj się
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

Iniekcje doszklistowe inaczej wewnątrzgłkowe  Iniekcje doszklistkowe to procedury podawania leków Lucentis, Eylea, Jetrea, Ozurdex.

Iniekcje doszklistkowe odbywają się poprzez kilka zastrzyków podawanych w zalecanych przez lekarza odstępach czasowych.

Przed każdą planowaną iniekcją zaleca się przyjmowanie kropli antybiotykowych zleconych przez lekarza do oka przygotowywanego do iniekcji.

W przypadku przyjmowania doustnych leków przeciwkrzepliwych np. Sintrom, Warfin, należy, po konsultacji z lekarzem prowadzącym odstawić 5 dni wcześniej i stosować CLEXANE lub FRAXIPARINE, a także oznaczyć przed iniekcją współczynnik INR, który nie może przekraczać wartości 1,3.

Wszystkie iniekcje odbywają się w znieczuleniu miejscowym, poprzez podanie kropli.

LUCENTIS

Lek podawany w formie iniekcji wewnatrzgałkowej, w przypadku leczenia wysiękowej postaci AMD. Substancja zawarta w leku w pełni przenika do wszystkich warstw siatkówki i dociera do tkanki docelowej. Jest to lek bardzo szybko przyswajany przez organizm, którego działanie polega na blokowaniu czynnika stymulującego organizm do produkcji nieprawidłowych naczyń. Leczenie za pomocą Lucentisu odbywa się poprzez kilka zastrzyków podawanych w zalecanych przez lekarza odstępach czasowych – iniekcje doszklistkowe.
Preparat LUCENTIS jest zarejestrowany w leczeniu następujących schorzeń

  • Ex AMD – zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem – postać wysiękowa
  • DME – cukrzycowy obrzęk plamki
  • CMO – obrzęk plamki w przebiegu zakrzepu żyły centralnej siatkówki (CRVO) lub jej gałęzi (BRVO).

EYLEA

Przy odpowiednim dawkowaniu podanie preparatu poprzez iniekcje doszklistkowe umożliwia poprawę i utrzymanie ostrości widzenia. Częstotliwość iniekcji ustala lekarz podczas wizyt kontrolnych, które są obowiązkowe w celu przeprowadzenia prawidłowego leczenia. Polega ono na podaniu w formie zastrzyku leku do wnętrza gałki ocznej, by w efekcie powstrzymać postępowanie choroby.

Eylea jest lekiem zarejestrowanym w leczeniu:

  • Ex AMD – zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem – postać wysiękowa.
  • DME – cukrzycowy obrzęk plamki.
  • CMO – obrzęk plamki w przebiegu zakrzepu żyły centralnej siatkówki (CRVO) lub jej gałęzi (BRVO).

JETREA

Koncentrat, który jest syntetyczną formą ludzkiego enzymu plazminy i służy do sporządzania roztworu do zastrzyków wewnątrzgałkowych. Lek stosowany jest u osób dorosłych w leczeniu choroby oczu jaką jest trakcja szklistkowo-plamkowa (Vitreo-Macular Traction) oraz we wczesnym stadium pełnościennego otworu plamki (FTMH). Lek może stanowić alternatywę dla leczenia operacyjnego wczesnych stadiów otworu plamki, a w zespole trakcji zapobiegać powstawaniu powikłań wymagających ingerencji chirurgicznej.

OZURDEX

Implant zawierający 700 mg deksametazonu, który stosuje się poprzez iniekcje doszklistowe w leczeniu osób dorosłych, u których stwierdzono:

  • obrzęk plamki spowodowany zablokowaniem żyły w tylnej części gałki ocznej
  • zapalenie błony naczyniowej,
  • DME cukrzycowy obrzęk plamki,
  • BRVO i CRVO- obrzęki w przebiegu zakrzepu naczyń żylnych siatkówki.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu implantu do ciała szklistego. Leczenie ma na celu zablokowanie wytwarzania się substancji wywołujących zapalenie i obrzęk.

 

TEST

dla osób zainteresowanych laserową korekcją wzroku

Napisz do nas, aby otrzymać informacje lub zarejestrować się do specjalisty.

Kontakt

X