Skontaktuj się
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

Bardzo miło nam poinformować Państwa, że w klinice Laguna Medical możecie już Państwo skorzystać u nas z iniekcji doszklistkowych.

Iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF (Elyea, Lucentis, Jetrea) stosuje się w przypadku chorób siatkówki, szczególnie w postaci wysiękowej zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD). Skuteczne są także w terapii innych schorzeń okulistycznych, takich jak: retinopatia cukrzycowa, wysoka krótkowzroczność oraz zakrzepy naczyń siatkówki.

Iniekcje, to bezbolesne zastrzyki wykonywane bardzo cieniutką igłą. Nie musisz niczego się obawiać, oko przed zabiegiem poddane jest znieczuleniu miejscowemu. Nie poczujesz żadnego bólu, jedynie delikatny ucisk.

Leczenie polega na serii wstrzyknięć do ciała szklistego. Zazwyczaj iniekcje podawanne są w odstępach 4-6 tygodni. Jej głównym celem jest spowolnienie lub zatrzymanie postępu choroby i ochrona widzenia, a w niektórych przypadkach możliwa jest nawet poprawa widzenia. Pacjent przez cały okres leczenia pozostaje pod kontrolą lekarza.

Wskazania
wysiękowa postać AMD
retinopatia cukrzycowa z makulopatią
obrzęk plamki w przebiegu zakrzepu naczyń siatkówki
neowaskularyzacja w przebiegu wysokiej krótkowzroczności

Przeciwwskazania
aktywny stan zapalny powierzchni oka

Informacje praktyczne
zabieg trwa około 10 minut
zabieg wraz z przygotowaniem trwa około 90 minut
przed zabiegiem nie musisz być na czczo
iniekcji nie przeprowadza się u kobiet w ciąży oraz kilka tygodni po innych zabiegach przeprowadzonych na oczach
bezpośrednio po iniekcji nie możesz prowadzić samochodu.
twoje widzenie może być nieco zamglone przez dzień lub dwa po zabiegu.
przez pierwszy tydzień po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego, pyłów, wiatru, zanieczyszczeń. Zrób sobie tydzień wolnego od basenu czy sauny. Zachowaj szczególną higienę oka, nie pocieraj go ani nie uciskaj. Stosuj antybiotykowe krople, które od nas dostaniesz.

LUCENTIS

Lek podawany w formie iniekcji wewnatrzgałkowej, w przypadku leczenia wysiękowej postaci AMD. Substancja zawarta w leku w pełni przenika do wszystkich warstw siatkówki i dociera do tkanki docelowej. Jest to lek bardzo szybko przyswajany przez organizm, którego działanie polega na blokowaniu czynnika stymulującego organizm do produkcji nieprawidłowych naczyń. Leczenie za pomocą Lucentisu odbywa się poprzez kilka zastrzyków podawanych w zalecanych przez lekarza odstępach czasowych – iniekcje doszklistkowe.
Preparat LUCENTIS jest zarejestrowany w leczeniu następujących schorzeń

  • Ex AMD – zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem – postać wysiękowa
  • DME – cukrzycowy obrzęk plamki
  • CMO – obrzęk plamki w przebiegu zakrzepu żyły centralnej siatkówki (CRVO) lub jej gałęzi (BRVO).

EYLEA

Przy odpowiednim dawkowaniu podanie preparatu poprzez iniekcje doszklistkowe umożliwia poprawę i utrzymanie ostrości widzenia. Częstotliwość iniekcji ustala lekarz podczas wizyt kontrolnych, które są obowiązkowe w celu przeprowadzenia prawidłowego leczenia. Polega ono na podaniu w formie zastrzyku leku do wnętrza gałki ocznej, by w efekcie powstrzymać postępowanie choroby.

Eylea jest lekiem zarejestrowanym w leczeniu:

  • Ex AMD – zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem – postać wysiękowa.
  • DME – cukrzycowy obrzęk plamki.
  • CMO – obrzęk plamki w przebiegu zakrzepu żyły centralnej siatkówki (CRVO) lub jej gałęzi (BRVO).

JETREA

Koncentrat, który jest syntetyczną formą ludzkiego enzymu plazminy i służy do sporządzania roztworu do zastrzyków wewnątrzgałkowych. Lek stosowany jest u osób dorosłych w leczeniu choroby oczu jaką jest trakcja szklistkowo-plamkowa (Vitreo-Macular Traction) oraz we wczesnym stadium pełnościennego otworu plamki (FTMH). Lek może stanowić alternatywę dla leczenia operacyjnego wczesnych stadiów otworu plamki, a w zespole trakcji zapobiegać powstawaniu powikłań wymagających ingerencji chirurgicznej.

Implant zawierający 700 mg deksametazonu, który stosuje się poprzez iniekcje doszklistowe w leczeniu osób dorosłych, u których stwierdzono:

  • obrzęk plamki spowodowany zablokowaniem żyły w tylnej części gałki ocznej
  • zapalenie błony naczyniowej,
  • DME cukrzycowy obrzęk plamki,
  • BRVO i CRVO- obrzęki w przebiegu zakrzepu naczyń żylnych siatkówki.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu implantu do ciała szklistego. Leczenie ma na celu zablokowanie wytwarzania się substancji wywołujących zapalenie i obrzęk.

 

TEST

dla osób zainteresowanych laserową korekcją wzroku

Napisz do nas, aby otrzymać informacje lub zarejestrować się do specjalisty.

Kontakt

X