Kontakt
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

Jaskra (glaucoma) to schorzenie oczu prowadzące do uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki. Powoduje pogorszenie lub nawet utratę wzroku. Przyczyną choroby najczęściej jest wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

Jest to choroba nieuleczalna, jednak odpowiednio wczesne rozpoznanie daje duże szanse na zatrzymanie dalszego jej rozwoju. Lekarze Laguna Medical mają do dyspozycji sprzęt do diagnostyki (ATP, FDT i GDx) i leczenia (laser koagulacyjny czy Yag Laser i SLT).

Zabiegi laserowe

Jest to metoda, po którą sięga się, gdy nie pomagają krople lub gdy stosowanie leków jest niewskazane, bywa jednak tak, że po zabiegu laserowym potrzebne jest dalsze leczenie za pomocą kropel. W Centrum Laguna Medical stosujemy lasery, które pozwalają na wykonanie następujących zabiegów:

  • trabekuloplastyka – udrożnienie kąta przesączania, stosuje się do leczenia jaskry prostej, barwnikowej lub związanej z pseudoeksfoliacją
  • irydoplasyka – poszerzenie kąta przesączania, gdy jest on zbyt wąski (w przypadku choroby z wąskim kątem)
  • irydotomia – wytworzenie w tęczówce dodatkowego otworka, który poprawia krążenie płynu w oku, stosowana głównie w przypadku wąskiej odmiany choroby i zamykającego się kąta przesączania oraz po ostrym ataku
  • selektywna laserowa trabekuloplastyka: SLT – wykonywana laserem YAG i oddziałuje na komórki
  • trabeculum – nie powodując jednak ich koagulacji, bardzo istotną zaletą tej metody jest możliwość powtarzania. Jest to spowodowane tym, że podczas zabiegu nie pojawiają się żadne powikłania (krwawienia, stany zapalne)

 

Zabiegi chirurgiczne

Z leczenia operacyjnego korzysta się zazwyczaj wtedy, gdy nie udało się ani za pomocą leków, ani lasera zahamować uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz postępujących ubytków w polu widzenia. Metoda ta polega na utworzeniu dróg odpływu cieczy wodnistej przez nacięcie oka. Stosowana jest do szybkiego i znacznego obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. W Centrum Laguna Medical wykonujemy następujące operacje przeciwjaskrowe:

  • trabekulektomia
  • irydektomia
  • fakotrabekulektomia – połączenie operacji zaćmy z operacją przeciwjaskrową
  • zabiegi laserowe: selektywna laserowa trabekuloplastyka: SLT – wykonywana laserem YAG i oddziałuje na komórki

TEST

dla osób zainteresowanych laserową korekcją wzroku

Napisz do nas, aby otrzymać informacje lub zarejestrować się do specjalisty.

Kontakt

X