Skontaktuj się
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

LECZENIE ZAĆMY BYDGOSZCZ

781 70 70 14

Operacyjne usuwanie zaćmy jest jedyną metodą jej leczenia. Odbywa się to poprzez usunięcie zmętniałej soczewki i wszczepienie w jej miejsce nowej. Stosowanie kropli, mających rzekomo powstrzymać rozwój choroby jest nieskuteczne.

Należy pamiętać, że wczesne rozpoznanie schorzenia znacząco podnosi efektywność leczenia oraz pozwala uniknąć wielu powikłań pooperacyjnych. Badanie wzroku pod kątem oceny przezroczystości soczewki jest więc bardzo istotne – im wcześniej, tym lepiej.

Obecnie stosowaną metodą usuwania zaćmy jest fakoemulsyfikacja, czyli ultradźwiękowe rozdrobnienie zmętniałej soczewki. Zabieg ten jest bezpieczny i bezbolesny, trwa ok. 20 minut, z reguły w znieczuleniu miejscowym. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu bardzo rzadko pojawiają się przeciwwskazania do wykonania zabiegu tą metodą – zarówno jeśli chodzi o choroby internistyczne, jak i o wiek pacjenta. Zwykle już godzinę po zabiegu pacjent może opuścić szpital, a po kilku dniach wrócić do sporej części codziennych obowiązków. Poprawa widzenia zauważalna jest niemal natychmiast.

 

Czas oczekiwania na zabieg leczenia zaćmy w placówce LAM MED trwa ok. miesiąca.

LAM MED

szpital partnerski w Centrum Medycznym Bieńkowski

Lęborska 7, Bydgoszcz

781 70 70 14, 781 70 70 15

info@lagunamedical.pl