Dr n. med. Jan Staniewicz - Laguna Medical
Title Image

Dr n. med. Jan Staniewicz

Home  /  Dr n. med. Jan Staniewicz
Dr n. med. Jan Staniewicz
Specjalista chorób oczu
Jesteśmy tu dla Ciebie

Zarezerwuj termin

Jestem specjalistą chorób oczu, doktorem nauk medycznych a prywatnie szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci. W 2002 roku z kolegami okulistami założyłem Centrum Diagnostyki Laseroterapii i Chirurgii Oka Laguna Medical, które rozrosło się w ciągu lat w wielospecjalistyczne Pomorskie Centrum Zdrowia Laguna Medical z główną siedzibą w Gdyni i filiami w kilku miastach Polski.

Jestem jego wiceprezesem, ale przede wszystkim lekarzem zajmującym się diagnostyką i operacyjnym leczeniem zaćmy, jaskry, zaburzeń powiek czy laserową korekcją wad wzroku . Od 1999 r prowadzę też Specjalistyczną Praktykę Lekarską w Gdańsku Wrzeszczu, która w tym roku zyskała nową siedzibę i funkcjonuje pod nazwą Visumedica. Od 2013 roku kieruję Oddziałem Okulistycznym w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Zanim dotarłem do obecnej pozycji w 1994 r ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Następnie w latach 1995 - 2002 byłem asystentem Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku Zaspie, a od 2002 do 2007 ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w Chojnicach. W 2000 roku ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie „Zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej”, w 2001 roku uzyskałem specjalizację II stopnia w zakresie okulistyki, a w 2005 obroniłem pracę doktorską "Zabiegi rekonstrukcyjne w chirurgicznym leczeniu nowotworów skóry powiek i okołooczodołowych części twarzy". Przez cały czas staram się poszerzać i aktualizować swoją wiedzę medyczną . Przez ostatnich kilkanaście lat zajmuję się także szkoleniem wielu okulistów w różnych regionach Polski, zarówno teoretycznie w formie wykładów i kursów, jak też praktycznie, na sali operacyjnej, w zakresie chirurgii zaćmy, jaskry i laserowej korekcji wad wzroku. Jestem autorem i współautorem kilkunastu prac publikowanych w czasopismach zagranicznych i polskich, a także wielu komunikatów zjazdowych. Przez 7 lat pracowałem w samorządzie lekarskim na terenie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Należę do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i od wielu lat działam w Stowarzyszeniu Chirurgów Okulistów Polskich, którego jestem członkiem zarządu. Prywatnie pasjonuję się żeglarstwem, podróżami i literaturą historyczną.

Specjalność Specjalista chorób oczu
Dni robocze Wtorek
Wiele lat nosiłam okulary, później soczewki. Niestety było to dla mnie mało wygodne rozwiązanie, czasami zdarzało się zapomnieć o wyjęciu soczewek na noc, co kończyło się źle...Kto nosi soczewki ten wie. Zdecydowałam się w końcu na laserową korekcję wady wzroku w Lagunie i mam spokój. Żałuję, że tak długo zwlekałam. Okulary i soczewki kontaktowe poszły w odstawkę. Już zapomniałam jaki to komfort! Bardzo, bardzo polecam!
Ada Pieńkowska
8 lat dojrzewania do decyzji o zabiegu, zmarnowanyh lat, polecam wszystkim zabieg, zmienia życie, dziekuję za profesjonalizm
Rafał Czajka
Czas oczekiwania porównywalny z innymi klinikami, ale tak jest jak chce się iść do konkretnego lekarza, pan doktor jak zawsze pełen profesjonalizm
Karol Wojakiewicz