Skontaktuj się
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

 

Orthokine w Laguna MedicalTerapia Orthokine® to nowoczesna autologiczna metoda leczenia zwyrodnień oraz zapalenia stawów i korzeni nerwowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Jest skuteczna również w przypadku urazów mięśni i ścięgien (np. przy uszkodzeniu ścięgna Achillesa).

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zwyrodnienie stawów to choroba, na którą cierpi wielu ludzi w średnim i starszym wieku, czasami są to jednak również osoby młode. Według szacunków nawet połowa populacji osób w wieku powyżej 55 lat ma zwyrodnieniowo zdeformowane stawy. Częściej (nawet trzykrotnie) chorują na nią kobiety. Choroba ta zazwyczaj dotyczy stawów kręgosłupa, stawu kolanowego i biodrowego, ale dotyka również stawu barkowego, skokowego, łokciowego, nadgarstka, a nawet stawów paliczków. Jej początki objawiają się osłabieniem kończyn i uczuciem zmęczenia, następnie zaś pojawiają się:

  • ból, który narasta podczas wysiłku fizycznego, ruchu,
  • ból przy dotyku,
  • obrzęk i zniekształcenia stawu,
  • trzeszczenie, tarcie stawu,
  • bóle nocne (w spoczynku),
  • ograniczenia ruchomości stawu.

Jest wiele czynników, które przyczyniają się do pojawienia się choroby, przede wszystkim są to:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • nadwaga, intensywne uprawianie sportu, praca obciążająca stawy (duże zużycie stawów),
  • urazy i choroby stawów.

Jak działa terapia?

Kluczową rolę w rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów odgrywa agresywna cytokina prozapalna – interleukina-1 (IL-1) – właśnie to białko pobudza proces zapalny w stawach i nasila występowanie objawów. Przewlekłe zapalenie stawów prowadzi do degeneracji chrząstek. W organizmie człowieka produkowane są białka ochronne, takie jak antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), których zadaniem jest powstrzymanie zapalenia – są to naturalne składniki krwi. Terapia Orthokine® polega na zwiększeniu stężenia (nawet o 140 razy) naturalnych białek ochronnych (IL-1Ra), które ograniczają działanie cytokiny prozapalnej (IL-1), a co za tym idzie – leczą stan zapalny i likwidują jego objawy, w tym ból.

Aby zwiększyć w stawie stężenie białek ochronnych (IL-1Ra) wykonuje się kilka zastrzyków z surowicy (która przygotowana jest z krwi pobranej wcześniej od pacjenta). W zależności od stawu, terapia wymaga do ośmiu wstrzyknięć dostawowych. W przypadku bólu pleców składa się z nie więcej, niż czterech miejscowych wstrzyknięć. Surowica podawana jest 1-3 razy w tygodniu. Niektórzy pacjenci odczuwają poprawę już po pierwszym zastrzyku.

W badaniach kontrolowanych wykazano wyższą skuteczność terapii Orthokine, w porównaniu z kwasem hialuronowym i placebo. Efekt utrzymywał się przez minimum dwa lata. U niektórych pacjentów zmiany degeneracyjne udało się zatrzymać nawet na 10 lat.

Terapia stosowana jest na świecie już od 1997 roku (pierwszy raz wykorzystana przez naukowców w Niemczech). Przez ten czas przeszła szereg badań klinicznych i została wykorzystana u tysięcy pacjentów (w sumie wykonano ponad 500 tys. wstrzyknięć), wśród których znalazło się grono zawodowych sportowców i innych znanych osób. Dr Wehling – wynalazca Orthokine® zastosował ją np. u Jana Pawła II.

Metoda ta nie wykorzystuje żadnych związków chemicznych czy innych sztucznych substancji – jedynie naturalne przeciwciała ochronne. Charakteryzuje się ona wysokim stopniem bezpieczeństwa i bardzo małą inwazyjnością.

Terapia Orthokine® stosowana jest jedynie w certyfikowanych, renomowanych ośrodkach.

.

 

Napisz do nas, aby otrzymać informacje lub zarejestrować się do specjalisty.

Kontakt

X