Lifting szyi Gdynia

Z czasem nasza skóra naturalnie staje się mniej jędrna i elastyczna. Pojawiają się zmarszczki, które szczególnie widoczne są na twarzy i szyi.
Zabiegi liftingujące na szyję mają na celu skorygowanie widocznych oznak starzenia, takich jak luźna skóra szyi.

Lifting szyi jest najczęstszym i bardzo skutecznym zabiegiem odmładzającym, który wygładza zmarszczki i delikatnie koryguje rysy twarzy nie zostawiając przy tym śladów ingerencji chirurgicznej.
Efektem liftingu jest gładka i jędrna skóra, skorygowany owal twarzy i odmłodzona szyja.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i trwa od 1 do 3 godzin. W trakcie zabiegu chirurg plastyczny podciąga luźną skórę do góry i do tyłu głowy oraz usuwa nadmiar skóry. Oprócz tego w miejscach, gdzie skóra straciła swoją elastyczność, nacina i delikatnie przesuwa powięź osłaniającą mięśnie. W efekcie skóra lepiej układa się na mięśniach, a twarz wygląda naturalnie. Szwy są ukryte we włosach i niewidocznych miejscach za uszami.

Po operacji przez 3 doby należy nosić opatrunek. Po ok. 7 dobach zdejmowane są pierwsze szwy, a po dwóch tygodniach kolejne. Przez miesiąc od zabiegu pacjenci powinni unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, a przez pół roku chronić twarz przed słońcem i wysokimi temperaturami.

Końcowy efekt operacji jest widoczny po ok. 3 miesiącach.

Najczęstsze powikłania po liftingu twarzy i szyi to krwiaki pooperacyjne i zbyt długo utrzymujący się obrzęk. Zdarzają się również przebarwienia skórne ? szczególnie u palaczy, dlatego ważne jest ograniczenie, a najlepiej rzucenie palenia 4 tygodnie przed operacją.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest:

  • cukrzyca,
  • skazy naczyniowe,
  • niedokrwistość,
  • stany zapalne w miejscach gdzie ma być przeprowadzony lifting,
  • zapalenie zatok i powiek.