Powiększanie biustu Gdynia

Co to jest powiększanie biustu i jakie są metody?
Opis zabiegu

Powiększanie biustu Gdynia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Kobiety, które decydują się na ten zabieg, nie są zadowolone z rozmiaru i wyglądu swoich piersi – mają naturalnie mały biust lub doświadczyły utraty objętości piersi w wyniku ciąży, karmienia dziecka lub odchudzania. Istnieje kilka metod, dzięki którym można powiększyć biust, a najczęściej stosowanymi jest powiększanie biustu implantami Gdynia, powiększanie biustu za pomocą własnego tłuszczu Gdynia lub połączenie obu tych metod.

Operacja powiększania biustu implantami polega na wykonaniu niewielkiego cięcia w określonym miejscu, poprzez które wkładany jest dobrany wcześniej implant. Miejsce cięcia zależy od budowy anatomicznej pacjenta oraz efektów, które chce się osiągnąć i może znajdować się w okolicach pachy (pod dołem pachowym), pod piersią (w fałdzie pod piersią) lub okołobrodawkowo (wokół brodawki sutkowej). Wybór najlepszego implantu, jego rodzaju i rozmiaru również zależy od tych czynników. Implant zostaje umieszczony podgruczołowo, pod powięzią mięśnia piersiowego większego lub pod mięśniem piersiowym większym. Na końcu operacji zakładane są szwy – rozpuszczalne lub niewchłanialne (usuwane po około 7 dniach). Operacja powiększania biustu implantami wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-1,5 godziny.

Zabieg powiększania biustu tkanką tłuszczową Pacjenta składa się z dwóch etapów. Pierwszym etapem jest pobranie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje jej najwięcej  – najczęściej są to powłoki brzucha lub wewnętrzne części ud. W tym celu używa się specjalnego zestawu kaniul. W drugim etapie pobrana tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana, a następnie  przeszczepiana w tkankę podskórną piersi. W obu etapach, aby możliwe było wprowadzenie kaniuli, wykonuje się niewielkie, 3-5 mm nacięcia, na które w zakładane są pojedyncze szwy. Zabieg trwa około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Innym możliwym wariantem jest  tzw. zabieg hybrydowy, czyli połączenie dwóch powyższych metod w jednym zabiegu, wykorzystując zarówno implant piersiowy, jak i przeszczep tkanki tłuszczowej. Dzięki temu możliwe jest lepsze pokrycie implantu oraz uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu biustu.

Przygotowanie do zabiegu powiększania biustu w Gdyni

Zabieg powiększania biustu nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań. Wszelkie informacje dotyczące procedury oraz szczegółowe zalecenia i wytyczne zostaną przekazane Pacjentowi podczas konsultacji, po pozytywnej kwalifikacja do operacji. Na tym etapie ustalane są wszelkie kwestie związane z zabiegiem, w tym rodzaj wypełnienia oraz oczekiwana wielkość biustu. Konieczne jest także wykonanie badań, takich jak morfologia, elektrolity, glukoza, układ krzepnięcia, anty-HCV, HbsAg, TSH, fT3, fT4 oraz USG piersi (ważność do pół roku) i inne. Dodatkowo, na okres miesiąca przed planowanym terminem operacji, zaleca się zaprzestanie palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, zaś kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować z preparatów, które mogą zaburzać krzepliwość krwi. W dniu zabiegu Pacjent powinien zgłosić się do kliniki na czczo.

Po zabiegu powiększania biustu w Gdyni – jak dbać o biust?

Po zabiegu powiększania biustu w Laguna Medical, Pacjentki zwykle opuszczają klinikę już następnego dnia. Otrzymują wówczas szczegółowe zalecenia dotyczące okresu rekonwalescencji. Jedną z najważniejszych kwestii jest konieczność noszenia specjalnego biustonosza modelującego piersi przez okres miesiąca od operacji. Pierwsze jego zdjęcie możliwe jest podczas usuwania szwów, po czym nadal należy go nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może podejmować lekkie aktywności, natomiast na okres 2 miesięcy należy bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportów, nadmiernego wysiłku fizycznego. Nie można również unosić rąk do góry oraz spać na brzuchu. Przez 6 miesięcy powinno się unikać także sauny i opalania.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania biustu w Gdyni

Wśród przeciwskazań do przeprowadzenia operacji powiększania biustu znajdują się przede wszystkim infekcje, ciąża lub karmienie piersią, wiek poniżej 18 lat, zmiany skórne i podskórne na piersiach, obciążenia genetyczne, ryzyko nowotworu piersi, schorzenia skórne, zaburzenie krzepliwości krwi, nieregularne ciśnienie tętnicze, niewyrównana gospodarka hormonalna, a także problemy natury psychologicznej, w tym depresja i dysmorfofobia. Dotyczy to zarówno powiększania biustu za pomocą implantów, jak i własnym tłuszczem.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na zabieg powiększania biustu?

W naszej klinice ważne jest także indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Przed przeprowadzeniem zabiegu powiększenia biustu, lekarz chirurg przeprowadza szczegółowe badani i konsultacje, aby dokonać najlepszego wyboru rozmiaru implantów oraz rodzaju zabiegu, który będzie odpowiadał indywidualnym preferencjom oraz możliwościom. Klinika Laguna Medical w Gdyni będzie najlepszym wyborem ze względu na profesjonalizm, bezpieczeństwo, kompleksową opiekę, indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta oraz efektywność zabiegów.