Plastyka brzucha Gdynia

Co to jest plastyka brzucha i jak działa? Opis zabiegu

Wiele osób pragnie mieć płaski i jędrny brzuch, co ma wpływ zarówno na względy wizualne, jak i zdrowotne. Niestety, ciężko po ciąży lub odchudzaniu pozostać może nadmiar wiotkiej skóry brzucha, który nie kurczy się samoistnie i której trudno pozbyć się nawet poprzez intensywny i regularny trening. Ponadto u niektórych Pacjentek po porodzie może wystąpić rozstęp mięśni prostych brzucha, którego leczenie wymaga interwencji chirurgicznej. W takich przypadkach pomocna okazuje się plastyka brzuch Gdynia, czyli abdominoplastyka Gdynia, która polega na usunięciu tkanki tłuszczowej, naciągnięciu skóry i usunięciu jej nadmiaru, co znacznie poprawia wygląd brzucha oraz talii. Wpływa także na stronę zdrowotną, ponieważ obwisły brzuch może być przyczyną przykrych dolegliwości, takich jak bóle kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, czy infekcje.

Operację plastyczną brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcie powyżej spojenia łonowego, oddzielając skórę od mięśni brzucha. Następnie mięśnie są zszywane, aby uzyskać efekt wyszczuplenia. Kolejnym etapem jest usunięcie nadmiaru tłuszczu i naciągnięcie płata skóry z tłuszczem ku dołowi, po czym usunięcie ich nadmiaru. Procedura obejmować może także usunięcie blizn, rozstępów lub zrobienie nowego pępka. W niektórych przypadkach zaleca się połączenie plastyki brzucha z liposukcją, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Celem całości jest przywrócenie prawidłowego napięcia przedniej ściany brzucha oraz uzyskanie bardziej płaskiego brzucha. Zabieg plastyki brzucha trwa 2-5 godzin, w zależności od zakresu przeprowadzanego modelowania brzucha. Po zabiegu zakładane są dreny umieszczone po obu stronach rany oraz pępka. Ich zadaniem jest odsączenie płynów ustrojowych i krwi. Ponadto Pacjent przez okres 4-6 tygodni musi nosić specjalny pas modelujący, który pomaga zmniejszyć obrzęk oraz usprawnia funkcjonowanie po zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu plastyki brzucha w Gdyni

Wykonanie plastyki brzucha wymaga kwalifikacji do zabiegu oraz wykonania podstawowego zestawu badań, o których poinformuje nas chirurg plastyk. Każdy Pacjent otrzymuje szczegółowe wytyczne postępowania przed zabiegiem, dlatego konieczne jest wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia. Na okres 4-6 tygodni przed planowaną datą operacji należy zaprzestać palenia papierosów. Wskazane jest również ograniczenie spożycia alkoholu oraz odstawienie niektórych leków, w tym zawierających aspirynę, na minimum tydzień przed terminem operacji. Przed przystąpieniem do abdominoplastyki istotne jest również zachowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety. W dniu operacji należy dokładnie umyć ciało oraz nie używać żadnych kosmetyków. Konieczne jest także zgłoszenie się do kliniki na czczo.

Po zabiegu plastyki brzucha w Gdyni – jak dbać o skórę i brzuch?

Po operacji pacjent zwykle spędza w klinice jedną noc. Należy pamiętać, że obrzęk, zaczerwienienia i zasinienia to naturalne objawy, które mogą występować przez kilka dni po zabiegu, zaś dyskomfort bólowy przez kilka tygodni łagodzony jest środkami przeciwbólowymi. Szwy i dreny zdejmowane są po tygodniu lub dwóch od zabiegu, chyba że stosowane były szwy rozpuszczalne. Pas modelujący należy nosić przez całą dobę aż do usunięcia szwów, a następnie przez większość dnia, przez okres 4-6 tygodni. Pierwszą kąpiel można wziąć 2 dni po usunięciu drenu lub po ustaniu wydzieliny z rany. Powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po około 10-14 dniach od zabiegu, natomiast przez okres 1-2 miesięcy należy ograniczyć aktywność fizyczną. Blizny po operacji można opalać dopiero po upływie roku. W okresie gojenia rany należy szczególnie dbać o jej higienę. Finalny efekt zabiegu zależy od ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz jego zaangażowania w rehabilitację i dbałość o ranę oraz blizny. Najczęściej można ocenić go po upływie 6-12 miesięcy od przeprowadzonej operacji.

Przeciwwskazania do zabiegu plastyki brzucha w Gdyni

Należy wyraźnie zaznaczyć, że plastyka brzucha ? wbrew powszechnym opiniom ? nie jest zabiegiem odchudzającym i nie może być wykonywana u osób otyłych. Ponadto wśród przeciwskazań do jej wykonania znajdują się aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, nieuregulowana cukrzyca, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na zabieg plastyki brzucha?

Klinika Laguna Medical w Gdyni specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, w tym plastyce brzucha. Operacje przeprowadzają tu specjaliści chirurgii ogólnej i plastycznej, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe. Wykorzystanie wiedzy, umiejętności oraz najnowocześniejszej aparatury i sprawdzonych technik sprawia, że plastyka brzucha wykonywana w Laguna Medical charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem oraz satysfakcjonującymi efektami końcowymi.