Korekta nosa Gdynia

Co to jest korekcja nosa i jak działa? Opis zabiegu

Nos, umiejscowiony w centralnej części twarzy, ma ogromny wpływ na ogólny jej wygląd i poczucie własnej wartości. To dlatego dla posiadaczy nosa garbatego, spiczastego, zadartego, zbyt wąskiego lub za szerokiego, niesymetrycznego, po przebytym urazie lub nieudaną poprzednią korekcją, nos jest głównym źródłem kompleksów. Jedyną skuteczną metodą na poprawę wyglądu, ale także przywrócenie prawidłowej drożności nosa jest chirurgiczna ingerencja w jego struktury. Korekcja nosa Gdynia jest zaraz – za powiększaniem piersi ? najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej.

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od preferencji Pacjenta i zaleceń chirurga. Istnieją dwie techniki operacyjne: pierwsza polega na cięciach wewnątrz nosa, przez dziurki nosowe, a druga na cięciu na słupku nosa, tworzącym kształt litery ?W?. Ponadto zabieg może dotyczyć tylko części kostnej lub tylko części chrzęstnej, bądź też jednej i drugiej, tzw. całkowita korekcja nosa Gdynia. Po wykonaniu odpowiedniego cięcia, chirurg oddziela skórę od rusztowania chrzęstno-kostnego, po czym modeluje nos, nadając mu pożądany kształt i wielkość. Czasami konieczne jest usunięcie części kości lub chrząstki, a innym razem przeszczepienie materiału z innej części ciała. Po zakończeniu zabiegu miejsca nacięć zostają zszyte, przewody nosowe są tamponowane, a grzbiet nosa stabilizowany za pomocą plastrów lub gipsu. Całość trwa około 1,5-2 godziny.

Przygotowanie do korekcji nosa w Gdyni

Przed zabiegiem korekcji nosa konieczna jest konsultacja i kwalifikacja do zabiegu. Należy również wykonać serię zleconych badań. W trakcie konsultacji omawiane są szczegóły dotyczące przebiegu zabiegu. Tydzień przed planowanym terminem jego wykonania należy zrezygnować z leków zmniejszających krzepliwość krwi oraz alkoholu i kawy. W dniu zabiegu pacjent powinien zgłosić się do kliniki bez makijażu, a w przypadku planowanej ogólnej anestezji również na czczo.

Po korekcji nosa w Gdyni – jak dbać o nos?

W pierwszej dobie po zabiegu zaleca się Pacjentowi leżenie z uniesioną głową oraz stosowanie zimnych okładów, które zmniejszą obrzęki i krwiaki. Na ten czas Pacjent musi zachować także opatrunki w przewodach nosowych, zaś szwy i gips usuwany jest po upływie 7-10 dni. Jeśli osoba, u której wykonywana była korekcja, nosa nosi okulary, zaleca się ich odłożenie na okres 3 tygodni. Z kolei w ciągu 3 miesięcy zaleca się unikać intensywnego opalania, korzystania z solarium i sauny, a także nadmiernego wysiłku i aktywności fizycznej, zwłaszcza tej sprzyjającej powstawaniu urazów.

Przeciwwskazania do korekcji nosa w Gdyni

Istnieją różne przeciwwskazania do wykonania korekcji nosa, takie jak: aktywna infekcja, stany zapalne skóry, zapalenie zatok, ciąża i okres karmienia piersią, nieuregulowane ciśnienie krwi, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe oraz niektóre choroby autoimmunologiczne. Przeszkodą może być także przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu oraz ogólny zły stan zdrowia Pacjenta. Wyraźnym przeciwskazaniem może być także wiek Pacjenta ? korekcji nosa nie zaleca się u osób młodych, u których wciąż trwa rozwój.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na korekcję nosa?

Chcąc skorzystać z bogatej oferty zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, należy wybierać wyłącznie sprawdzone i profesjonalne miejsca, świadczące usługi na najwyższym poziomie. Jest to gwarancja bezpieczeństwa, skuteczności i zadowolenia z końcowych efektów zabiegu. Do miejsc takich należy klinika Laguna Medical w Gdyni, w której korekcja nosa przeprowadzana jest przez najlepszych specjalistów, dysponujących odpowiednią wiedzą, techniką, doświadczeniem i narzędziami, co skutkuje obustronnym zadowoleniem ? zarówno Pacjenta, jak i chirurga przeprowadzającego zabieg.