Powiększanie piersi Gdynia

Co to jest powiększanie piersi i jakie są metody? Opis zabiegu

Powiększanie piersi Gdynia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Decydują się na niego kobiety z naturalnie małym biustem lub te, które utraciły dawną objętość piersi w wyniku ciąży i karmienia, bądź też ich biust stracił objętość i jędrność w efekcie odchudzania. Istnieje kilka metod, dzięki którym można powiększyć piersi. Najczęściej stosowanymi jest powiększanie piersi implantami Gdynia, powiększanie piersi własnym tłuszczem Gdynia oraz połączenie obu tych metod.

Powiększanie piersi implantami to operacja, podczas której chirurg plastyczny wykonuje w określonym miejscu niewielkie cięcie, poprzez które wkładany jest odpowiednio dobrany implant. Cięcie to może mieć lokalizację pachową (pod dołem pachowym), podpiersiowa (w fałdzie pod piersią) lub okołobrodawkową (wokół brodawki sutkowej), przy czym miejsce to zależy od budowy anatomicznej Pacjenta oraz efektów, które poprzez operację chce się osiągnąć. Od tego zależny jest również wybór najlepszego implantu ? jego rodzaju i rozmiaru. Implant umieszczany jest podgruczołowo, pod powięzią mięśnia piersiowego większego lub pod mięśniem piersiowym większym. Na ranę zakładane są szwy ? rozpuszczalne lub niewchłanialne, które zdejmowane są po około 7 dniach. Niekiedy konieczne jest również pozostawienie w ranie drenu, który usuwa się po upływie 1-2 dni. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-1,5 godziny.

Powiększanie piersi tłuszczem własnym to zabieg składający się z dwóch etapów. W pierwszym, za pomocą specjalnego zestawu kaniul, pobiera się tkankę tłuszczową z miejsc, w których występuje jej u Pacjenta najwięcej ? najczęściej są to powłoki brzucha, tzw. boczki lub wewnętrzne części ud. Po pobraniu, tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana, po czym następuje etap drugi, polegający na przeszczepieniu gotowego materiału w tkankę podskórną piersi. Zarówno w pierwszym, jak i drugim etapie, do wprowadzenia kaniuli wykonuje się niewielkie, 3-5 mm nacięcia, na które zakładane są pojedyncze szwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa około 1 godziny.

Często stosowany jest tzw. zabieg hybrydowy, a więc połączenie dwóch powyższych metod w jednym zabiegu i wykorzystanie implantu piersiowego, a następnie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu możliwe jest lepsze pokrycie implantu oraz uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu piersi.

Przygotowanie do zabiegu powiększania piersi w Gdyni

Zabieg powiększania piersi nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań. Wszelkie niezbędne informacje oraz szczegółowe zalecenia i wytyczne przekazywane są Pacjentowi podczas konsultacji, na której odbywa się kwalifikacja do operacji. Również wtedy ustalane są wszelkie kwestie dotyczące zabiegu ? przede wszystkim rodzaj wypełnienia oraz oczekiwana wielkość biustu. Konieczne jest także wykonanie zleconych badań, w tym morfologii, elektrolitów, glukozy, układu krzepnięcia, anty-HCV, HbsAg; TSH, fT3, fT4; wykonanie USG piersi (ważność do pół roku) oraz inne, w zależności od posiadanych chorób przewlekłych. Ponadto na okres miesiąca przed operacją zaleca się zaprzestania palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, zaś przez kilka dni przed planowanym terminem operacji należy zrezygnować z preparatów zaburzających krzepnięcie krwi. W dzień zabiegu do kliniki należy zgłosić się na czczo.

Po zabiegu powiększania piersi w Gdyni – jak dbać o piersi?

Pacjentka po powiększaniu piersi zwykle opuszcza klinikę już następnego dnia. Przez miesiąc od operacji konieczne jest noszenie specjalnego, modelującego biustonosza, zaś pierwsze jego zdjęcie następuje na czas usunięcia szwów, po czym ponownie należy go założyć i nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Lekki wysiłek fizyczny możliwy jest bezpośrednio po zabiegu, natomiast przez okres około 2 miesięcy nie wolno uprawiać sportów, dźwigać oraz unosić rąk do góry. Przez okres 6 miesięcy należy unikać opalania oraz sauny. Szczegółowe zalecenia pooperacyjne Pacjent otrzymuje opuszczając klinikę, zaś w każdej chwili może skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania piersi w Gdyni

Przeciwskazaniem do przeprowadzenia operacji powiększenia piersi, zarówno w przypadku powiększenia z użyciem implantów, jak i tłuszczy własnego może być infekcja, ciąża lub karmienie piersią, wiek poniżej 18 lat, zmiany skórne i podskórne na piersi, obciążenie genetyczne i ryzyko nowotworu piersi, schorzenie skórne, zaburzenie krzepliwości krwi, nieregularne ciśnienie krwi, niewyrównana gospodarka hormonalna, problemy natury psychologicznej (depresja, dysmorfofobia) i inne.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na zabieg powiększania piersi?

Jeśli szukasz profesjonalnego i bezpiecznego miejsca do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi, to klinika Laguna Medical w Gdyni będzie najlepszym wyborem. Dzięki doświadczonemu zespołowi specjalistów, nowoczesnym urządzeniom medycznym oraz sprawdzonym metodom, zapewniamy wysokiej jakości usługi medyczne. Posiadamy bogate doświadczenie w wykonywaniu zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, w tym powiększania piersi, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz efektywność zabiegów.