Operacja nosa Gdynia

Co to jest operacja nosa i jak działa? Opis zabiegu

Kształt i wielkość nosa w dużej mierze wpływa na wygląd i charakter całej twarzy. Tymczasem nie każdy może poszczycić się ładnym, zgrabnym, symetrycznym nosem, a dla wielu stanowi on główne źródło kompleksów. To dlatego operacja nosa Gdynia cieszy się tak dużą popularnością i jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Nos garbaty, spiczasty, zadarty, za wąski, zbyt szeroki, niesymetryczny, zaburzający oddychanie, po urazie lub wcześniejszym zabiegu korekcyjnym ? są to wskazania do rynoplastyki, a więc korekty nosa, przy czym ingerencja może dotyczyć jedynie części kostnej, części chrzęstnej lub obu jednocześnie (całkowita korekcja nosa). Zabieg w każdym przypadku może wyglądać nieco inaczej i zależy głównie od problemu, z którym zgłasza się Pacjent oraz oczekiwań dotyczących efektu końcowego.

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Istnieją dwie techniki operacyjne ? pierwsza polega na operowaniu przez dziurki nosowe, a więc cięcia wykonywane są wewnątrz nosa, w drugiej cięcie przebiega na słupku nos, na kształt litery ?W?. Następnie od rusztowania chrzęstno-kostnego odwarstwia się skórę i modeluje nos, dążąc do uzyskania pożądanego kształtu. Niekiedy konieczne jest usunięcie części kości lub chrząstki, w innym zaś potrzebny jest przeszczep materiału z innej części ciała. Na koniec, w miejscach nacięć zakłada się szwy, tamponadę przewodów nosowych, zaś grzbiet nosa usztywnia się plastrami lub gipsem.

Przygotowanie do operacji nosa w Gdyni

Operacja nosa wymaga wstępnej konsultacji i kwalifikacji do zabiegu. Wówczas ustalane są wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu operacji oraz przekazywane wytyczne przygotowujące do jej przeprowadzenia. Należy także wykonać serię zleconych badań. Na tydzień przed planowanym terminem zabiegu należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi. Zaleca się też rezygnację z picia alkoholu oraz kawy. W dzień zabiegu należy zgłosić się do kliniki bez makijażu, a w przypadku planowanego znieczulenia ogólnego także na czczo.

Po operacji nosa w Gdyni – jak dbać o nos?

Pierwszego dnia po zabiegu zaleca się leżeć w łóżku z wysoko uniesioną głową, a także stosowanie zimnych okładów, zmniejszających obrzęki i krwiaki. Przez dobę pacjent nosi opatrunki w przewodach nosowych, szwy zdejmowane są po upływie około 7 dni, zaś po kolejnych 3 dniach ? gips. Jeśli Pacjent nosi okulary, należy odłożyć je na 3 tygodnie. Przez okres 3 miesięcy po operacji nie można doprowadzić do oziębienia oraz przegrzania twarzy, stąd też należy unikać sauny i słońca, a także stosować krem z wysoką ochroną UV. Szczególnie ostrożnym należy być podczas uprawiania sportów, najlepiej więc maksymalnie ograniczyć aktywność sprzyjającą kontuzjom i urazom.

Przeciwwskazania do operacji nosa w Gdyni

Przeciwskazaniem do przeprowadzenia operacji nosa może być aktywna infekcja, stany zapalne skóry, zapalenie zatok, ciąża i okres karmienia piersią, nieuregulowane ciśnienie krwi, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe oraz niektóre choroby autoimmunologiczne, przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu oraz ogólny zły stan zdrowia Pacjenta.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na operację nosa?

W klinice Laguna Medical Gdynia operacje nosa wykonujemy od wielu lat. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami w tej dziedzinie, a także dysponujemy najlepszym sprzętem. Dzięki temu korekcja nosa wykonywana jest tu na najwyższym poziomie, z dbałością o zdrowie i estetyczny wygląd każdego Pacjenta.