Wygładzanie zmarszczek Gdynia

Upływający czas, niezdrowy tryb życia, palenie papierosów i wiele innych niekorzystnych czynników wpływa na nasz wygląd, szczególnie uwidaczniając się na twarzy. To właśnie tutaj skóra najszybciej traci swoją elastyczność, staje się wiotka i pokazują się pierwsze zmarszczki, które ciężko usunąć jedynie przy pomocy kosmetyków.

Najczęściej stosowaną metodą wygładzania zmarszczek są zastrzyki z toksyny botulinowej, czyli botoksem. Pozwala to zarówno na pozbycie się już istniejących zmarszczek, ale również zapobiega powstawaniu nowych.

Botoks przerywa przewodnictwo nerwowo ? mięśniowe i w sposób odwracalny poraża mięsień, tak aby zapobiec jego skurczom. Dzięki temu skóra nie marszczy się, a wszelkie zmiany zostają wygładzone. Botoks zaczyna działać 2-3 dni po zabiegu, a całkowity efekt zauważalny jest po ok. 2 tygodniach i utrzymuje się przez pół roku.

Inną metodą stosowaną szczególnie przy bardzo głębokich zmarszczkach jest mezolift, czyli wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, zapewniająca skórze odpowiednie nawilżenie oraz elastyczność.

Efekty zabiegu są bardzo naturalne i widoczne natychmiastowo. Drobne nierówności znikają po 3-5 dniach. Efekt utrzymuje się przez okres 6 do 12 miesięcy. Obydwa zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Bardzo ciekawą metodą usuwania zmarszczek jest również zastosowanie specjalnych nici 4D ? są to nowoczesne, wyjątkowe nici ? bardzo cienkie ? stosowane w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, okulistyce, urologii i ginekologii. Nić umieszczana jest w bardzo cienkiej igle, przy pomocy której umieszczana jest w wybrane miejsce twarzy, szyi, dekoltu, brzucha itp. W ofercie kliniki znajdują się nici PDO, Aptos i Neauvia.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się ok. 2 lat. Zabieg jest niemal bezbolesny ? stosowane są kremy znieczulające.