Mezoterapia igłowa Gdynia

Co to jest mezoterapia igłowa i jak działa? Opis zabiegu

Każdy z nas marzy o pięknej i zdrowej skórze, dzięki której będziemy wyglądać młodo i czuć się komfortowo przez jak najdłuższy czas. Niestety upływający czas działa na naszą niekorzyść, sprawiając, że skóra staje się odwodniona, pozbawiona blasku, traci niezbędne witaminy i minerały, pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia, przez co wygląda na zmęczoną i starszą, niż jest w rzeczywistości. Skutecznym sposobem na walkę z tymi defektami jest zastosowanie mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa Gdynia to zabieg polegający na podskórnym podaniu mikroelementów kwasu hialuronowego i witamin, w celu zagęszczenia skóry, jej rozjaśnienia, głębokiego nawilżenia, stymulacji komórek do produkcji włókien kolagenowych, poprawy napięcia  elastyczności, odmłodzenia, a także leczenia wypadania włosów. Stosuje się ją na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk i innych partiach ciała, które wymagają regeneracji i odmłodzenia.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim zastosowaniu kremu znieczulającego. Odpowiednio dobrany preparat, za pomocą serii nakłuć cienką igłą, podawany jest bezpośrednio do skóry właściwej, na określonym wcześniej obszarze ciała. Wkłucia, wykonywane dość gęsto (co 1 cm). W miejscach iniekcji powstają niewielkie zgrubienia, które znikają po kilkudziesięciu godzinach, zaś składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. W zależności od składu preparatu, ma on za zadanie nawilżyć i odżywić skórę, a także stymulować ją do uruchomienia procesów naprawczych. Najlepsze efekty widoczne są po zastosowaniu serii 4-6 zabiegów, w odstępach co 2-4 tygodnie.

mezoterapia gdynia

Przygotowanie do mezoterapii igłowej w Gdyni

Zabieg nadaje się do każdego typu skóry i można ją wykonywać o każdej porze roku. Przed zabiegiem mezoterapii igłowej nie wymaga się żadnych szczególnych przygotowań. Jedynie na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy unikać kąpieli słonecznych a także zrezygnować z zastosowania kremów di depilacji i peelingów. Zaleca się także rezygnację ze spożywania alkoholu i palenia papierosów. Wskazana jest też odpowiednia, zbilansowana dieta, co przyczyni się do zwiększenia efektów samego zabiegu.

Po mezoterapii igłowej w Gdyni – jak zadbać o skórę?

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnego funkcjonowania. Na twarzy widoczne będą jedynie niewielkie ślady po ukłuciach, niekiedy delikatne zaczerwienienie i obrzęk, jednak zmiany te szybko znikną. Przez okres 7 dni należy basenu, sauny oraz słońca, stosując dodatkowo wysoką ochronę UV. Zaleca się także picie dużych ilości wody.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej w Gdyni

Przeciwskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej może być ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, aktywna opryszczka, cukrzyca, choroby nowotworowe, niektóre choroby autoimmunologiczne, uczulenie na składniki preparatu oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa, choć jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, powinna być wykonywana wyłącznie w profesjonalnej klinice o najwyższych standardach, która ma na uwadze przede wszystkim zdrowie i zadowolenia Pacjenta. Jedną z najlepszych klinik jest Laguna Medical w Gdyni, gdzie mezoterapię przeprowadzają wyłącznie wykwalifikowane osoby, posiadające wiedzę i doświadczenie w tego typu procedurach. Ponadto stosowane są do tego najlepsze, sprawdzone preparaty oraz narzędzia, pozwalające uzyskać efekty satysfakcjonujące Pacjenta.

Zapraszamy do Laguna Medical w Gdyni. Zapisz się na zabieg w jednej z najlepszych klinik na Pomorzu!