Ortopedia

Inne zabiegi

Wykonujemy także szereg innych zabiegów:

Leczenie z wykorzystaniem komórek macierzystych

Zajmujemy się leczeniem komórkami macierzystymi schorzeń ortopedycznych oraz następstw urazów narządu ruchu, w tym urazów sportowych. 

Komórki po pobraniu od pacjenta są przygotowywane ( odpowiednio separowane przy pomocy frakcjonowanego wirowania), a następnie wstrzyknięte w chore miejsce. W zależności od potrzeb, komórki mogą być pobierane ze szpiku kostnego lub krwi obwodowej (koncentrat płytek krwi). 

Leczenie biodra strzelającego

Jedną z przyczyn ?biodra strzelającego? jest przeskakiwanie powięzi szerokiej uda poprzez masyw kostny krętarza większego (jeden z elementów kości udowej, ten najbardziej wystający do boku).

Łokieć tenisisty/golfisty

Badania kwalifikacyjne

U podstaw tej choroby leżą degeneracyjne zmiany w ścięgnach łokciowych, w miejscu ich umocowania do kości, którym towarzyszy zapalenie sąsiadujących tkanek. Jest najczęściej wynikiem powtarzających się drobnych urazów, może też powstać przez bezpośredni uraz, spowodowany powtarzającymi się skurczami mięśni prostownika kości ramiennej. 

Ponadto wykonujemy zabiegi na ostrogi piętowe, achillodynie (zmiany przeciążeniowe ścięgna Achillesa) i resekcje łagodnych guzków poza ręką i stopą.

Zabiegi nietypowe albo spoza listy, wykonujemy po indywidualnym ustaleniu.

Nasi ortopedzi