Korekcja wzroku
w jeden dzień!

Kwalifikacja i zabieg tego samego dnia!

LASEROWA KOREKTA WZROKU GDYNIA

Co to jest laserowa korekta wzroku i jak działa? Opis zabiegu

Mając wadę wzroku, musimy liczyć się z koniecznością noszenia okularów lub soczewek kontaktowych, co może być niekomfortowe w niektórych sytuacjach. Chyba że skorzystamy z laserowej korekty wzroku ? jednego z najnowocześniejszych sposobów na przywrócenie oczom pełnej sprawności.

Laserowa korekta wzroku Gdynia to zabieg, który pozwala na trwałe usunięcie takiej wady wzorku, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Wykorzystuje się do tego sprzęt, który emituje wiązkę lasera i pozwala na modelowanie przedniej powierzchni rogówki, co jest obecnie najskuteczniejszą metodą ingerencji w gałkę oczną. W Laguna Medical korektę wzroku wykonujemy różnymi metodami, a o wyborze właściwej decyduje lekarz. Wśród nich znajdują się metoda LASIK, metoda StreamLight, metoda EBK, metoda SBK LASIK.

Poszczególne zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są bezbolesne i komfortowe dla Pacjenta. W zależności od zastosowanej metody, każdy zabieg wygląda nieco inaczej, natomiast jego istotą jest nacięcie i wymodelowanie powierzchni rogówki w taki sposób, by mogła ona prawidłowo ogniskować obraz na siatkówkę.

Przygotowanie do zabiegu laserowej korekty wzroku w Gdyni

Zabieg laserowej korekty wzroku w Gdyni wymaga kwalifikacji. W tym celu specjalista przeprowadza wstępną rozmowę, zleca wykonanie niezbędnych badań i na ich podstawie ustala metodę, jaką będzie wykonywana korekta oraz wszelkie szczegóły zabiegu. W dniu zabiegu Pacjent powinien być zdrowy. Ponadto należy zrezygnować z zakładania soczewek ? twardych na 21 dni przed zabiegiem, miękkich na 7 dni. Przez 48 godzin przed korekcją nie wolno spożywać alkoholu, zaś przez 24 godziny napojów kofeinowych. Ponadto należy zgłosić do w dzień zabiegu bez nałożonych kosmetyków w okolicach twarzy i oczu.

Po zabiegu laserowej korekty wzroku w Gdyni – jak dbać o oczy?

Po zabiegu Pacjent kilka godzin odpoczywa w sali pozabiegowej, a jeśli po tym czasie niema przeciwskazań, może wrócić do domu. Otrzymuje szczegółową listę zaleceń, do których musi się stosować. Jeśli pojawią się niepokojące dolegliwości, należy jak najszybciej skonsultować je z lekarzem prowadzącym. Przede wszystkim należy unikać dotykania i pocierania oczu, zaś dyskomfort pod powieką powinno się niwelować kroplami nawilżającymi. Wskazane jest także ograniczenie pracy przy komputerze oraz ogólne nieprzemęczanie wzroku. W przypadku wystąpienia bólu, można zastosować dostępne leki przeciwbólowe. Ważne jest noszenie okularów z filtrem UV oraz rezygnacja na 2 miesiące z solarium, przez co najmniej miesiąc nie wolno uprawiać intensywnych sportów, a  przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu oczu.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowej korekty wzroku w Gdyni

Wśród przeciwskazań do wykonania laserowej korekty wzroku wymienić możemy przede wszystkim choroby oczu, takie jak jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka, choroby naczyniowe oka. Przeciwskazaniem może być także wiele chorób ogólnych, przede wszystkim cukrzyca, choroby tkanki łącznej, toczeń, sklerodermia, guzkowe zapalenie tętnic, zespół Sjogrena, choroby autoimmunologiczne. Ponadto zabiegowi korekcji wzroku nie powinny poddawać się kobiety w ciąży u karmiące piersią, a także osoby poniżej 18-stu lat. Są to przeciwskazania względne, zaś ostateczną decyzję w sprawie zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz specjalista podczas konsultacji.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na zabieg laserowej korekty wzroku?

Laguna Medical w Gdyni może być dobrym wyborem dla zabiegu laserowej korekty wzroku z kilku powodów. Przede wszystkim jest to klinika, która działa już ponad 20 lat i miejsce, gdzie doświadczenie, wysoka jakość usług oraz wykwalifikowana kadra okulistów to podstawa, przekładająca się na renomę tego wiodącego centrum medycznego w Gdyni. Wyróżnia nas indywidualne podejście do Pacjenta, dzięki czemu dobieramy odpowiednią metodę korekcji wzroku. Stosując najnowocześniejsze technologie, takie jak LASIK, zapewniamy precyzyjne i bezpieczniejsze przeprowadzenie zabiegu, co przekłada się zarówno na efekty, jak i komfort Pacjenta.

Klika słów
O nas

 • 21 lat doświadczenia
 • Doskonali lekarze
 • Lokalizacja w centrum Gdyni
 • Tysiące zoperowanych oczu
 • Szeroki wybór metod leczenia
 • Nowoczesny sprzęt
 • Własna sala pooperacyjna
 • Jakość i bezpieczeństwo

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Opowiemy Ci o naszych metodach i pokażemy Ci krok po kroku jak odbywa się zabieg.

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się jak najlepiej przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku

Jak wygląda procedura jednodniowa?

Idealna propozycja dla osób zapracowanych i z spoza Trójmiasta! Kwalifikacja do zabiegu za darmo!

Co jeśli nie laserowa korekcja?

Poznaj alternatywne metody leczenia Twojego wzroku, jeśli nie uda Ci się zakwalifikować do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku

Pytania i odpowiedzi

Zabieg kierowany jest do osób, które ukończyły 21. rok życia ? jest to wymóg związany głównie z faktem, że dopiero w tym okresie życia oko osiąga pełny rozwój i dochodzi do ustabilizowania się wady wzroku. Wspólnym mianownikiem pacjentów jest chęć wyeliminowania ograniczeń związanych z noszeniem okularów czy soczewek kontaktowych.

Najlepszy wiek na przeprowadzenie zabiegu to 21 ? 50 rok życia. Zabiegi wykonuje się, jeśli wada wzroku jest ustabilizowana.

Aby poddać się zabiegowi oko musi być całkowicie zdrowe. Przeciwwskazaniem są wszelkie schorzenia oka takie jak zaćma, jaskra, niedowidzenie, stożek rogówki, zespół suchego oka. Ponadto pacjent musi być ogólnie zdrowy, nie chorować na cukrzycę, tarczycę, reumatyzm. Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Przed zabiegiem nie należy:

 • zakładać soczewek kontaktowych: miękkich na 7 dni, a twardych i torycznych na 21 dni przed zabiegiem,
 • 48 godzin przed korekcją nie wolno spożywać alkoholu,
  na 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się spożywać napojów kofeinowych,
 • używać kosmetyków w okolicach twarzy i oczu (makijaż, kremy itp.).

Nasi lekarze

Poznaj naszych lekarzy specjalistów w zakresie laserowej korekcji wad wzroku!

Skontaktuj się z nami