Ortopedia

Terapia Orthokine Gdynia

Terapia Orthokine jest nowoczesną autologiczną metodą leczenia zwyrodnień oraz zapalenia stawów i korzeni nerwowych. Stosuje się ją takze w przypadku urazów mięśni i ścięgien.

Kluczową rolę w rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów odgrywa agresywna cytokina prozapalna – interleukina-1 (IL-1)  właśnie to białko pobudza proces zapalny w stawach i nasila występowanie objawów. Przewlekłe zapalenie stawów prowadzi do degeneracji chrząstek. W organizmie człowieka produkowane są białka ochronne, takie jak antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), których zadaniem jest powstrzymanie zapalenia – są to naturalne składniki krwi. Terapia Orthokine® polega na zwiększeniu stężenia (nawet o 140 razy) naturalnych białek ochronnych (IL-1Ra), które ograniczają działanie cytokiny prozapalnej (IL-1), a co za tym idzie – leczą stan zapalny i likwidują jego objawy, w tym ból.

Terapia stosowana jest na świecie już od 1997 roku (pierwszy raz wykorzystana przez naukowców w Niemczech). Przez ten czas przeszła szereg badań klinicznych i została wykorzystana u tysięcy pacjentów (w sumie wykonano ponad 500 tys. wstrzyknięć), wśród których znalazło się grono zawodowych sportowców i innych znanych osób. Dr Wehling – wynalazca Orthokine® zastosował ją np. u Jana Pawła II.

Metoda ta nie wykorzystuje żadnych związków chemicznych czy innych sztucznych substancji – jedynie naturalne przeciwciała ochronne. Charakteryzuje się ona wysokim stopniem bezpieczeństwa i bardzo małą inwazyjnością.

Nasi ortopedzi