Title Image

Dr n. med. Jan Staniewicz

Home  /  Dr n. med. Jan Staniewicz
Dr n. med. Jan Staniewicz
Specjalista chorób oczu
Jesteśmy tu dla Ciebie

Zarezerwuj termin

Jestem specjalistą chorób oczu, doktorem nauk medycznych a prywatnie szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci. W 2002 roku z kolegami okulistami założyłem Centrum Diagnostyki Laseroterapii i Chirurgii Oka Laguna Medical, które rozrosło się w ciągu lat w wielospecjalistyczne Pomorskie Centrum Zdrowia Laguna Medical z główną siedzibą w Gdyni i filiami w kilku miastach Polski.

Jestem jego wiceprezesem, ale przede wszystkim lekarzem zajmującym się diagnostyką i operacyjnym leczeniem zaćmy, jaskry, zaburzeń powiek czy laserową korekcją wad wzroku . Od 1999 r prowadzę też Specjalistyczną Praktykę Lekarską w Gdańsku Wrzeszczu, która w tym roku zyskała nową siedzibę i funkcjonuje pod nazwą Visumedica. Od 2013 roku kieruję Oddziałem Okulistycznym w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Zanim dotarłem do obecnej pozycji w 1994 r ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Następnie w latach 1995 - 2002 byłem asystentem Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku Zaspie, a od 2002 do 2007 ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w Chojnicach. W 2000 roku ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie „Zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej”, w 2001 roku uzyskałem specjalizację II stopnia w zakresie okulistyki, a w 2005 obroniłem pracę doktorską "Zabiegi rekonstrukcyjne w chirurgicznym leczeniu nowotworów skóry powiek i okołooczodołowych części twarzy". Przez cały czas staram się poszerzać i aktualizować swoją wiedzę medyczną . Przez ostatnich kilkanaście lat zajmuję się także szkoleniem wielu okulistów w różnych regionach Polski, zarówno teoretycznie w formie wykładów i kursów, jak też praktycznie, na sali operacyjnej, w zakresie chirurgii zaćmy, jaskry i laserowej korekcji wad wzroku. Jestem autorem i współautorem kilkunastu prac publikowanych w czasopismach zagranicznych i polskich, a także wielu komunikatów zjazdowych. Przez 7 lat pracowałem w samorządzie lekarskim na terenie Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Należę do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i od wielu lat działam w Stowarzyszeniu Chirurgów Okulistów Polskich, którego jestem członkiem zarządu. Prywatnie pasjonuję się żeglarstwem, podróżami i literaturą historyczną.

Specjalność Specjalista chorób oczu
Training Typi non habent claritatem insitam; est usus legentis in iis qui facit eorum claritatem investigationes demonstraverunt lectores legere me lius.
Dni robocze Wtorek Czwartek
Wiele lat nosiłam okulary, później soczewki. Niestety było to dla mnie mało wygodne rozwiązanie, czasami zdarzało się zapomnieć o wyjęciu soczewek na noc, co kończyło się źle...Kto nosi soczewki ten wie. Zdecydowałam się w końcu na laserową korekcję wady wzroku w Lagunie i mam spokój. Żałuję, że tak długo zwlekałam. Okulary i soczewki kontaktowe poszły w odstawkę. Już zapomniałam jaki to komfort! Bardzo, bardzo polecam!
Ada Pieńkowska
8 lat dojrzewania do decyzji o zabiegu, zmarnowanyh lat, polecam wszystkim zabieg, zmienia życie, dziekuję za profesjonalizm
Rafał Czajka
Czas oczekiwania porównywalny z innymi klinikami, ale tak jest jak chce się iść do konkretnego lekarza, pan doktor jak zawsze pełen profesjonalizm
Karol Wojakiewicz