Title Image

Dr Sykstus Holeksa

Home  /  Dr Sykstus Holeksa
Dr Sykstus Holeksa
specjalista chorób oczu
Jesteśmy tu dla Ciebie

Zarezerwuj termin

Studia na Wydziale Lekarskim ukończyłem w 2003 roku. Staż podyplomowy w latach 2003-2004 odbywałem w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, gdzie stawiałem pierwsze kroki w diagnozowaniu i leczeniu chorób oczu. W 2005 roku rozpocząłem specjalizację w dziedzinie okulistyka w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Tytuł specjalisty chorób oczu uzyskałem w 2011r. W latach 2007 - 2013 pełniłem dyżury okulistyczne w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Św. Wincentego a Paulo (dawn. Szpital Miejski) w Gdyni. Główne moje zainteresowania to diagnostyka obrazowa w chorobach narządu wzroku, techniki chirurgii plastycznej w schorzeniach powiek oraz nieoperacyjne leczenie stożka rogówki za pomocą fotochemicznego utwardzania metodą cross-linking. W 2013 rozpocząłem szkolenie i zdobyłem kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów laserowej korekcji wad wzroku. Od 2017 roku współpracuję z Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim, gdzie pełnię dyżury w Oddziale Okulistycznym oraz wykonuję niektóre zabiegi okuloplastyczne Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcyjnych (ESCRS).

Specjalność specjalista chorób oczu
Dni robocze Poniedziałek Wtorek Środa
Wiele lat nosiłam okulary, później soczewki. Niestety było to dla mnie mało wygodne rozwiązanie, czasami zdarzało się zapomnieć o wyjęciu soczewek na noc, co kończyło się źle...Kto nosi soczewki ten wie. Zdecydowałam się w końcu na laserową korekcję wady wzroku w Lagunie i mam spokój. Żałuję, że tak długo zwlekałam. Okulary i soczewki kontaktowe poszły w odstawkę. Już zapomniałam jaki to komfort! Bardzo, bardzo polecam!
Ada Pieńkowska
8 lat dojrzewania do decyzji o zabiegu, zmarnowanyh lat, polecam wszystkim zabieg, zmienia życie, dziekuję za profesjonalizm
Rafał Czajka
Czas oczekiwania porównywalny z innymi klinikami, ale tak jest jak chce się iść do konkretnego lekarza, pan doktor jak zawsze pełen profesjonalizm
Karol Wojakiewicz