Nasi lekarze

Lek. Mariusz Kurkiewicz

lekarz okulistaStudia Medyczne na wydziale lekarskim w j. angielskim ukończyłem na Uniwersytecie Vasile Goldi? w Rumunii w 2018r. Pracę rozpocząłem w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Od 2020 r. związany jestem z Oddziałem Okulistycznym Szpitala Św. Jana w Kociewskim Centrum Zdrowia, w Starogardzie Gdańskim, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne z okulistyki pod opieką dra n. med. Jana Staniewicza.

Na początku swojej drogi postanowiłem zająć się Zespołem Suchego Oka i leczeniem pasożytów aparatu ochronnego oka ? głównie nużeńcem ludzkim. Wiedza, którą nabyłem pozwala mi leczyć pacjentów z ciężkim przebiegiem tych chorób. Przez cały czas staram się poszerzać i aktualizować swoją wiedzę medyczną. Stale biorę udział w licznych szkoleniach w kraju i za granicą.

Poza okulistyką ogólną i Zespołem Suchego Oka, po decyzji mojego kierownika dra Staniewicza, zostałem włączony do zespołu zajmującego się leczeniem chirurgicznym i zachowawczym chorób siatkówki, pod kierownictwem dra Tomasza Kuca.

Moim priorytetem, poza wiedzą merytoryczną jest dobry kontakt z pacjentem. Na terenie Trójmiasta i woj. Pomorskiego świadczę domowe wizyty okulistyczne, co uważam za szczególnie ważne dla pacjentów, którzy sami z różnych względów nie mogą dostać się do poradni.

Prywatnie jestem fanatykiem wędkarstwa. Z równie wielkim zaciekawieniem spoglądam w nocne niebo, przyglądam się eksploracji kosmosu i śledzę drogę ludzkości do gwiazd.