Blog

Co na lato? Idealne zabiegi na ciepłe dni!

Wysokie temperatury, suche powietrze i promienie słońca to nie są warunki sprzyjające naszej skórze twarzy i ciała, ale stosując poniższe wskazówki pomożesz jej przejść przez lato bez większych szkód.

Oczyszczanie skóry, krok po kroku

Pierwszy krok w pielęgnacji skóry to dokładne jej oczyszczanie. Latem gruczoły łojowe wykazują wzmożoną aktywność, a tłusta powierzchnia skóry przyciąga zanieczyszczenia. Dochodzi do zatykania porów, przez co istnieje większe ryzyko pojawienia się zaskórników. Możliwe jest też nasilenie trądziku ? przestrzega dr Anna Gołębiowska, dermatolog ze Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Rozpocznij oczyszczanie od twarzy i ust ? staraj się wybierać produkty do demakijażu o możliwie naturalnym składzie. Nasącz płatek w płynie ? przyłóż do oka na około 30 sekund tak, by płyn rozpuścił kosmetyki. Delikatnie przetrzyj okolice oczu ? unikaj tarcia i szybkich ruchów naciągających skórę. Następnie przejdź do mycia twarzy ? polecamy kosmetyki, które wymagają użycia wody ? żele i płyny który należy spłukać. Chłodna woda dodatkowo orzeźwi i odświeży cerę. Na rynku jest mnóstwo preparatów dostosowanych do różnych typów skóry ? wybierz odpowiedni dla siebie.

Jaki peeling wybrać latem?

Kolejnym ważnym krokiem w letniej pielęgnacji jest stosowanie peelingów. Oczywiście nie mówimy tutaj o peelingach na bazie kwasów: glikolowym, pirogronowym, czy salicylowym. Nie wolno też wykonywać peelingów głęboko złuszczających, gdyż w połączeniu z promieniami słonecznymi mogą wywołać nieestetyczne przebarwienia.

Istnieją natomiast kwasy takie jak migdałowy, czy mlekowy, które są idealne do przygotowania skóry na lato. Dzięki nimi skóra będzie nawilżona, odporniejsza na letnie warunki atmosferyczne, a wakacyjna opalenizna będzie równomierna. Najlepiej wykonać zabieg na początku lata.

Jak skutecznie nawilżać skórę twarzy?

Idąc dalej absolutnie nie możesz zapomnieć o nawilżeniu. To nieodzowny element pielęgnacji, dlatego polecany jest kwas hialuronowy, który ma zdolność wiązania wody. Po zastosowaniu kwasu skóra jest odporniejsza na suche, letnie powietrze. Dodatkowo jest on swego rodzaju rezerwą, z której skóra skorzysta w kryzysowej sytuacji przesuszenia.

Najlepiej, aby kwas był podany w głębokie warstwy skóry ? tam, gdzie ma szanse intensywniej działać. W związku z tym wybieraj zawsze lekarza, aby podał kwas hialuronowy ? masz wtedy pewność, że produkt zostanie dostarczony we właściwą warstwę skóry. W Klinice Laguna Estetica zabiegami z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zajmuje się dr Anna Gołębiowska, dermatolog ze Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Jak właściwie stosować krem z filtrem?

Najważniejszym elementem letniej pielęgnacji jest ochrona skóry przed słońcem. Bezwzględnie używaj kremu z filtrem z faktorem minimum 50 ? najlepiej, aby były to produkty apteczne. Wcieraj preparat w skórę kilka razy dziennie ? nie tylko przed wyjściem na plażę ale rano pod makijaż oraz dodatkowo w ciągu dnia. Pamiętaj, że promienie słoneczne szkodzą naszej skórze nieustannie, także w cieniu!

Podsumowując, lato to piękny czas, którym możemy się cieszyć i nie martwić się o ?efekty uboczne?. Zastosuj powyższe rady, a na pewno będziesz miło wspominać ten czas bez przykrych powikłań w postaci poparzeń słonecznych i przebarwień.