Blog

Lifting nićmi – jak to działa i komu służy?

Lifting nićmi ? jak to działa i komu służy. Dowiedz się dlaczego nici liftingujące i rewitalizujące królują w gabinetach medycyny estetycznej od kilku lat.

Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości i poprawić mankamenty wyglądu naruszone przez efekty starzenia. Nie jest to jednak remedium na wszystkie problemy skóry. Dowiedz się więcej o działaniu nici liftingujących i rewitalizujących.

Gdy zaczynamy się starzeć, tkanki naszego ciała zaczynają słabnąć, a pierwsze oznaki tego procesu mogą być zauważalne u niektórych od czasu, gdy osiągną trzydziestkę. Tkanka łączna w skórze traci swoją gęstość ponieważ rozwiązują się włókna kolagenowe, a włókna elastyny rozpadają się. Wiotczejącej skórze towarzyszą bruzdy i zmarszczki. Lifting nićmi to prosta minimalnie inwazyjna procedura zaprojektowana w celu podniesienia i wyrównania zwiotczałych tkanek. Idealnym kandydatem do zabiegu jest młodszy pacjent (od 30 do 50 lat) szukający odmłodzenia twarzy, remedium na obrzęki twarzy i w celu poprawy odcienia i jakości tekstury skóry, a przede wszystkim poszukujący alternatywy dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Nici to procedura którą wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i można po zabiegu wrócić do codziennych zajęć, jednak ponieważ miejscowo mogą pojawić się zasinienia, warto pomyśleć o kilku dniach na rekonwalescencję. Efekty są natychmiastowe i mogą utrzymywać się przez kilka lat. Dostępne na rynku nici są w pełni wchłanialne w ciągu 9 do 12 miesięcy, lub niewchłanialne, a procedura może być łatwo powtórzona za kilka lat, jeśli jest to wymagane.

Konsultacja z lekarzem jest pierwszym krokiem do ustalenia, która procedura jest dla ciebie odpowiednia. Twój lekarz może zalecić lifting z użyciem rewitalizujących w pełni wchłanialnych nici, może też skłaniać się do nici niewchłanianych. Wszyscy lekarze wykorzystujący absorpcyjne nici rewitalizacyjne nowej generacji mają mniejsze lub większe doświadczenie w tej procedurze, jednak bezwzględnie wszyscy musieli ukończyć różne kursy dotyczące efektywnego wykorzystania tych nici.

Dlaczego warto wybrać lifting nićmi?

Celem liftingu nićmi nie jest zastąpienie konwencjonalnego liftingu twarzy, ale zaoferowanie minimalnie inwazyjnego zabiegu do poprawy konturowania twarzy, podniesienia zwiotczałej skóry i zmniejszenia objawów starzenia się twarzy. Dla pacjentów, którzy nie są gotowi na tradycyjny zabieg chirurgiczny, nici mogą zaoferować proste rozwiązanie do podnoszenia skóry twarzy, która zaczyna opadać. Wchłaniające się nici rozpuszczają się w ciągu około dziewięciu do dwunastu miesięcy po zabiegu, pozostawiając efekt liftingu długo po rozpuszczeniu nici.

Jakie obszary można leczyć? 

Nici liftingujące mają na celu podniesienie i wyrównanie obwisłej tkanki. Nici mogą być używane do podnoszenia twarzy, zaciskania linii szczęki, zwalczania bruzd i unoszenia czoła. Działają szczególnie dobrze na środkowej twarzy i mogą być również stosowane z dobrym efektem na szyi.

Obszary wspólne, w których nici są stosowane u młodszych pacjentów, obejmują policzki i brwi, ponieważ te obszary są zazwyczaj pierwszymi, które doświadczają zwiotczenia. Po włożeniu pod skórę specjalnie zaprojektowane nici przyczepiają się do tkanki, aby delikatnie unieść i uwydatnić naturalne kontury twarzy.

Jak działają haczyki?

Rewitalizujące nitki wszczepiane pod skórę podnoszą i wyrównują obwisłe obszary tkanki dzięki wypustkom i zakończeniom w postaci delikatnych małych haczyków lub ząbków. Te delikatne zadziory lub ząbki przywierają do miękkich tkanek twarzy, podobnie jak ?rzep? i integrują się z tkanką skóry, stając się strukturą wspomagającą, zapobiegającą lub opóźniającą starzenie się skóry twarzy. Rewitalizujące wchłanialne nici są wyjątkowe, ponieważ mają podwójny szpikulec w porównaniu do innych nici, które mają tylko jeden kolec, umożliwiając w ten sposób lepsze chwytanie i podnoszenie tkanki. Z biegiem czasu nici stymulują produkcję kolagenu, co powoduje, że tekstura i jędrność skóry z biegiem czasu polepszają się, a efekt liftingu utrzymuje się długo po rozpuszczeniu nici.

O czym trzeba pamiętać po zabiegu?

Unikaj szorowania twarzy, golenia, peelingów chemicznych i ostrych środków czyszczących. Zaleca się również, aby przez pierwsze 3 noce spać w pozycji półsiedzącej podtrzymywanej przez dwie lub trzy poduszki i podparcie szyi. Zapewni to, że nie będzie się opierać na twarzy podczas snu.

Czego mogę się spodziewać w nadchodzących miesiącach?

Wyniki można zobaczyć natychmiast po zabiegu i można je poprawić w ciągu kolejnych trzech do sześciu miesięcy. Poprawa ta jest wynikiem normalnej stymulacji kolagenu wokół nici, co powoduje poprawę tekstury i jędrności skóry w miarę upływu czasu. Nici normalnie rozpuszczają się w ciągu dziewięciu do dwunastu miesięcy, a ogólny efekt liftingu może trwać kilka lat, zanim zostanie rozważone inne leczenie.

Umów zabieg w Laguna Estetica ? tel. 724-707-000