Blog

nowoczesne zabiegi w chirurgii plastycznej dla młodej uśmiechniętej kobiety

Nowoczesne zabiegi mało inwazyjne ? skuteczne jak chirurgia plastyczna

Ludzka twarz determinuje wizerunek, ocenę możliwości i witalności każdego z nas, dlatego powstrzymanie procesów starzenia jest marzeniem wielu dojrzałych kobiet i mężczyzn. Dojrzałych, ponieważ naprawdę widoczne zmiany w strukturze skóry i nieodwracalne procesy odpowiedzialne za nieuchronne zmarszczki i bruzdy, a u jeszcze starszych również zwiotczenia i luźną skórę, zaczynają się po 30. roku życia.

To właśnie wtedy twarz wyraźnie traci objętość wskutek atrofii i przemieszczeń tkanki tłuszczowe, a wraz z tymi procesami zanika młody, energiczny wygląd. Konkretnie to owal twarzy traci właściwą symetrię i kształt, ponieważ w niektórych obszarach twarzy tłuszcz traci na objętości (czoło i kości policzkowe), a w innych nadmiernie się gromadzi (np. linia ust, szczęki).

Chirurdzy plastyczni przez lata doskonalili lifting, który jeszcze do niedawna powszechnie uważano za jedyne rozwiązanie tego problemu. Technologia i medycyna rozwijają się jednak tak dynamicznie i tak dalece mają na uwadze komfort, bezpieczeństwo oraz satysfakcję pacjentów, że nowoczesne przeciwdziałanie procesom starzenia można uznać w wielu wypadkach za nieinwazyjne, ale dające efekty zbliżone do procedur chirurgicznych. Najbardziej dziś popularne i cenione są z pewnością zabiegi z użyciem rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych nici liftingujących, które dzięki zróżnicowanej budowie i technologii wykonania, dają niezwykle szerokie spektrum możliwego zastosowania w zakresie liftingu twarzy i ciała.

Aptos

Dedykowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku techniki Aptos, są doskonałą odpowiedzią na utratę jędrności i gęstości skóry, opadanie tkanek miękkich i zmiany owalu oraz konturu twarzy, a także na pojawiające się płytkie oraz głębokie zmarszczki. Zabieg z wykorzystaniem rozpuszczalnych nici Aptos, to procedura liftingu twarzy i ciała dla wszystkich oczekujących natychmiastowej i wysokiej skuteczności zabiegowej, zbliżonej efektami do operacji chirurgicznych.

Polipropylenowe nici są wyposażone w różnego typu ząbki i haczyki ? dzięki temu są dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Ponadto zawierają one kwas polimlekowy, który stymuluje naturalną odnowę kolagenu w miarę rozpuszczania się nici, a zatem nici Aptos nie tylko powstrzymują procesy starzenia, ale przeciwdziałają im także w przyszłości.

PDO

Bezbolesny, stosunkowo prosty i małoinwazyjny zabieg nićmi PDO również przeciwdziała starzeniu się skóry. PDO są wykonane z sposób aby zatrzymać proces starzenia się skóry. Nici liftingujące PDO wykonane są z polidioksanu ? silnego syntetycznego i biodegradowalnego włókna. PDO składa się z dwóch skręconych stałych włókien (polifilament) lub jednego (monofilament), które rozpuszczając się w tkance przez klika miesięcy stopniowo stymulują syntezę kolagenu, a ponadto wzmiacniają też mięśnie i ścięgna w organizmie. Ten naturalny lifting sprawia że skóra staje się bardziej świetlista, gładsza, obwisłe tkanki nabierają sprężystości a zmarszczki znikają. Efekty utrzymują się nawet do 3 lat, a wyraźna poprawa zauważalna jest już po 4/5 tygodniach.

Nici hialuronowe

Odmienna od rozpuszczalnych nici PDO zabiegi nićmi hialuronowymi, inaczej nazywane hydrolift, soft lifting itp., opierają się na umieszczeniu cienkich nici kwasu hialuronowego w skórze, aplikowanych za pomocą mikrokaniuli. Pomysł zrodził się na bazie zabiegów ze złotymi nićmi, jest jednak znacznie mniej inwazyjny. Dzięki wykorzystaniu ustabilizowanego kwasu hialuronowego, efekty zabiegu są stosunkowo trwałe: efekt bezpośredni utrzymuje się od 10 do 14 miesięcy.

Warto poszukać informacji na temat małoinwazyjnych zabiegów z chirurgicznymi efektami, a najlepiej zapytać swojego lekarza dermatologa lub lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej o najlepsze rozwiązanie dla Twojej skóry.