Blog

Oczy zwierciadłem duszy ? zadbaj o nie!

Któż z nas nie zna powiedzenia, że to oczy są zwierciadłem duszy? To właśnie one najwięcej mówią innym o naszym stanie ducha, humorze i samopoczuciu. Wyczytasz z nich intencje i osobowość. Tak ważne w kontaktach międzyludzkich pierwsze wrażenie pochodzi z oczu dlatego warto zadbać o ich obszar tym bardziej, że mamy szereg możliwości z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej by poprawić wygląd okolicy oczu.

?Oczy zwierciadłem duszy?

Niestety okolice oczu starzeją się najszybciej. To one zdradzają wiek i brak snu.Worki pod oczami, przepukliny tłuszczowe i dolina łez sprawiają, że wizualnie przybywa nam lat i twarz nabiera srogiego wyglądu. Szczególnie po 40 roku życia wiele kobiet i mężczyzn zmaga się ze zmarszczkami i workami pod oczami. Istnieje szereg zabiegów mniej lub bardziej inwazyjnych do tego, by poprawić kondycję skóry okolic oczu.

Wraz z wiekiem organizm produkuje mniej kolagenu co przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry. Przyjmuje się, że już po 25 roku życia zwalnia produkcja substancji tworzących stelaż naszej twarzy.

Jednym z bardziej popularnych obecnie zabiegów jest plastyka powiek. Opadanie powiek jest skutkiem spowolnionej produkcji włókien kolagenowych oraz osłabienie mięśni. W tym przypadku rekomenduje się zazwyczaj blefaroplastykę ? chirurgiczny zabieg powiek. Chirurg wykonuje cięcie wzdłuż górnej powieki tak, by ślad po zabiegu był jak najmniej widoczny.

Zabieg trwa około godziny, po tygodniu zdejmowane są szwy. Przez okres sześciu tygodni należy chronić miejsca operowane przed promieniami słonecznymi, a miejsca po zdjęciu szwów natłuszczać.

Jeśli nie chcemy decydować się na zabieg chirurgiczny możemy skorzystać np. z mezoterapii igłowej. Polega na podaniu pod skórę substancji aktywnych i koktajli, które przyspieszą produkcję substancji odpowiedzialnych za napięcie skóry.

Kolejna opcją jest podanie kwasu hialuronowego w obszar tzw. doliny łez. W wyniku starzenia się skóry u wielu osób następuje zapadnięcie skóry pod okiem, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi do wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy.

Zabieg jest bardzo krótki, trwa około 20 minut. Podczas zabiegu w linie zagłębienia wstrzykuje się kwas hialuronowy, naturalna substancję odpowiedzialną za nawilżenie, napięcie i jędrność skóry. Zabieg przywraca twarzy świeży, młody wygląd. Po wypełnieniu skóry kwasem hialuronowym spłycą się zagłębienia pod oczami i na policzkach a cień oczodołu będzie mniej wyraźny. Podanie kwasu wpłynie też na produkcje kolagenu w skórze, dzięki czemu skóra zagęści się i ujędrni.

Pamiętajmy, że prócz zabiegów ważna jest codzienna pielęgnacja skóry okolicy oczu, unikanie promieni słonecznych i stosowanie kremów z filtrem na co dzień ? nie tylko podczas kąpieli słonecznych.

Dbajmy o skórę wokół oczu ? jest ona bardzo wymagająca i potrzebuje uwagi, ale odpowiednio pielęgnowana pozwoli nam dłużej cieszyć się pięknym i promiennym spojrzeniem.