Blog

ciało a pewność w biznesie na przykładzie młodej kobiety robiącej zakupy online

Pokochaj swoje ciało, a otoczenie będzie kochać Ciebie

Atrakcyjność jest ważna tak samo w biznesie, jak w sypialni. Niewiele jest chyba osób które zaprzeczą, że zbudowaliśmy świat opanowany przez kult ciała, że poświęcamy ogromnie dużo czasu dbając o wygląd i jednocześnie obarczamy go winą za porażki. I nie bez podstaw ? czy ładniejsi nie mają w życiu lepiej? To zupełnie naturalne, że atrakcyjnym ludziom przypisujemy pozytywne cechy charakteru, natomiast własny wizerunek jest fundamentalnym składnikiem samooceny i dobrego samopoczucia każdego z nas. Kompleksy i brak akceptacji własnego ciała prowadzą do poważnych zaburzeń w relacjach z otoczeniem, a co za tym idzie mają również wpływ na podejmowanie wszelkich relacji, w tym partnerskich, oraz tych związanych z karierą. A przecież od tego zależy poziom, jakość, a nawet długość życia.

No dobrze, ale co ja mogę zrobić?

Zapewne wiele kobiet i mężczyzn właśnie w ten sposób daje wyraz autentycznej bezradności ? najczęściej wobec obaw jakie niosą ze sobą zmiany, nawet dobre, często wobec lenistwa, ale też niewiedzy i braku odwagi. Może jeśli poznasz kilka ważnych powodów by pokochać swoje ciało, sprawdzisz co możesz zrobić w tym kierunku i zmienisz swoją przyszłość?

Ciało mimowolnie informuje o Twoim nastawieniu do świata. Jeśli czujesz się źle we własnej skórze, często się krytykujesz i winisz z tego powodu ? świat będzie chciał uciec, tak jak Ty próbujesz uciekać od samego siebie. Kiedy lubisz swoją fizyczność jesteś w stanie otworzyć się na powodzenie materialne, szczere i głębokie emocje w relacjach. Świat chce dać nam więcej.

Bez akceptacji ciała nigdy nie pozwolimy sobie na bliskość. To ciało pozwala wspólnie przeżywać miłość, a w momencie pojawienia się zahamowania i zablokowania, nigdy nie doświadczymy bliskości drugiego człowieka. Bliskość otwiera ludzi na siebie nawzajem, daje szansę bycia z drugim człowiekiem.

Ciało zasługuje na wszystko, co najlepsze. Ciało nigdy nie kłamie i wszystko po nim widać. Dawaj mu wszystko, co najlepsze. Przyjemność, bogactwo, czułość itp. Twoje nastawienie do ciała, sposób w jaki w nim żyjesz, odzwierciedla się we wszystkich sferach życia odzwierciedla się nastawienie do ciała.

Ciało pozwala nam doświadczać. Pomyśl ? ile ono dla Ciebie robi. Ile wiedzy, doznań i emocji Ci dostarcza.

Ciało pozwala Ci na jedność ze światem. Warunkiem jest wolność od zbędnej samokontroli ? gdy brakuje CI samoakceptacji ? ciągle i wszystko kontrolujesz. Ciało jest spięte, brakuje swobody. Tracisz tak mnóstwo energii, którą można wykorzystać w innych celach, której często brakuje. Kontrola to spłycenie oddechu, zablokowanie, brak naturalności. W momencie akceptacji ciała, pojawia się wolność, swobodne doświadczanie bez względu na wszystko.

Mam tyle niedoskonałości, nie potrafię siebie zaakceptować?

I właśnie dlatego zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii kosmetycznej powinny zwrócić Twoją uwagę ? zwłaszcza medycyna estetyczna, która powstała wyłącznie jako odpowiedź na takie potrzeby. Zabiegi odmładzające, wyszczuplające, modelujące sylwetkę i przydające młodzieńczego blasku dawno już przestały budzić sensację, przestały być zakazanym owocem lub fanaberią, które mogą interesować jedynie celebrytów i wielkie gwiazdy. Dziś spokojnie można powiedzieć, że chirurgia i medycyna estetyczna stały się nie tylko jednym z wielu środków służących współczesnemu człowiekowi w dążeniu do zachowania młodości i urody, a wręcz najistotniejszym elementem takich działań. Możesz w ciągu jednej zaledwie godziny bezbolesnego zabiegu laserowego stać się znacznie młodszą osobą, możesz bez użycia skalpela i rekonwalescencji pozbyć się fałdek tłuszczu na brzuchu lub zwiotczałej skóry ramion i podbródka dzięki falom radiowym i ultradźwiękowym. Małoinwazyjne zabiegi z użyciem nici czynią cuda z ustami, twarzą, dekoltem a nawet uszami i brwiami. Naprawdę możesz pokochać swoje ciało i ruszyć po więcej od życia i ludzi.