Blog

Wielka piątka zabiegów na twarz

Niezależnie od tego czy chodzi o wypełniacze lub nici używane do kształtowania i modelowania, peelingi odmładzające lub ujędrniające skórę, czy inne procedury wyraźnie poprawiające wygląd: choć ich efekty nie są permanentne i zazwyczaj należy je wykonywać seriami ? niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Oto pięć najbardziej popularnych obecnie zabiegów poprawiających jędrność i kondycję skóry, modelujących kontur twarzy i redukujących przebarwienia. Nie wymagają one z reguły wcześniejszego przygotowania ani znieczulenia, jednak zdarza się, że po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, lekki obrzęk lub zasinienie.

BOTOX?

Botox? to skrócona nazwa dla toksyny botulinowej i zabiegu iniekcyjnego z jej użyciem, który blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe i rozluźnia mięśnie. W efekcie procedura znakomicie wygładza zmarszczki mimiczne.

Najczęściej Botox? jest wybierany jako remedium na zmarszczki pomiędzy brwiami i obszar ?kurzych łapek? ? to znaczy zmarszczki na bokach oczodołów. Dobra iniekcja ? wykonana przez doświadczonego specjalistę, nie tylko wygładza ?kurze łapki?, ale zabieg wykonany w tym miejscu może podnieść ?ogon? brwi, dając efekt odmłodzonego spojrzenia.

Zabieg przeprowadza się bez z nieczulenia, a efekt utrzymuje się ok. 4 miesiące. Bardzo rzadko w miejscu ostrzykiwania pojawia się niewielkie zasinienie.

MEZOTERAPIA

Mezoterapia obejmuje szeroki wachlarz nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych, obejmujący wielokrotne iniekcje farmaceutyków, witamin, homeopatii, hormonów lub enzymów, dostarczanych w celu m.in.: zagęszczenia skóry, leczenia wypadania włosów, zminimalizowania cellulitu i rozjaśnienia skóry. Właściwy preparat z odpowiednią substancją jest podawany bezpośrednio do skóry właściwej, gdzie pobudza naturalne mechanizmy jej regeneracji.

Mezoterapia dedykowana jest zwłaszcza suchej, odwodnionej i zwiotczałej skórze lub przeciw drobnym zmarszczkom. Zabiegi te powodują odświeżenie i ujędrnianie skóry, a w efekcie także wygładzenie pomniejszych zmarszczek. Przeprowadzone bez znieczulenia zabiegi nie wymagają przygotowań, a efekty bardzo często są widoczne po jednej sesji.

KWAS HIALURONOWY

Z wiekiem zawartość naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, przez co skóra wiotczeje i traci młodzieńczy blask. A przecież pełne usta i miękka, mocna skóra ? szczególnie w okolicy nosa i kości policzkowych, są symbolami młodości, zdrowia i piękna!

Zabiegi polegające na precyzyjnym umieszczaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego są więc idealną procedurą dla każdego, kto poszukuje niechirurgicznego powiększenia i wyrównania linii ust, poprawienia owalu twarzy, spłaszczenia bruzd i zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie.

Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, jednak nie wymaga przygotowań, a efekty są trwalsze niż w przypadku botoksu.

NICI LIFTINGUJĄCE

Wykonane z kwasu polimlekowego i glikolowego nici liftingujące, to niezwykle skuteczna i zdecydowanie bardziej komfortowa alternatywa dla chirurgicznych metod liftingu. O ile chirurgia plastyczna proponuje ? w dużym skrócie ? napinanie skóry poprzez wycinanie jej nadmiaru i naciąganie, to z pomocą aplikowanych przy miejscowym znieczuleniu nici można modelować owal twarzy, kształt łuków brwiowych oraz podnosić skórę policzków i czoła.

Nici modelują i napinają skórę za pomocą mikro stożków, które następnie obrastają tkanką. Ponadto zawarte w niciach substancje są stopniowo uwalniane do organizmu i znacznie poprawiają wiązania kolagenowe, czego efektem jest nie tylko poprawa napięcia skóry, ale też wyraźny efekt liftingu.

Nici wchłaniają się przez ok. 18 miesięcy, a wprowadzane są pod skórę przy miejscowym znieczuleniu.

CLEARLIFT?

Laser Harmony XL ClearLift? oferuje obecnie najbardziej wszechstronny laserowy zabieg odmładzający. ClearLift? działając na skórę właściwą mechanicznie, a nie jak większość laserów termicznie, tworzy kontrolowane ogniska zapalne inicjujące produkcję nowego kolagenu, a w efekcie ujędrnia i napina skórę.

Ponieważ ClearLift? podczas pracy nie uszkadza naskórka i nie powoduje termicznych uszkodzeń w niepożądanych w trakcie procedury obszarach, czas rekonwalescencji po zabiegu jest drastycznie krótszy, nie ma w zasadzie żadnych efektów ubocznych i można go wykonywać nawet podczas przerwy na lunch.