Blog

zdrowie uśmiechniętej kobiety patrzącej w ekran monitora

Zdrowie to droga do sukcesów!

Jak wdrapać się na sam szczyt kariery zawodowej? Jak wciąż się rozwijać, zdobywać nowe kwalifikacje, a równocześnie nie tracić zapału i pędu? Jak utrzymywać dobre relacje z otoczeniem? Na wszystkie pytania jest jedna odpowiedź: najpierw zadbaj o swoje zdrowie!

Kłopoty ze wzrokiem to gorsza praca

Być może samo stwierdzenie, że posiadanie wad wzroku powoduje problemy ze zdobyciem świetnej pracy wydaje się być daleko idącym wnioskiem. Zastanówmy się jednak nad tym; żeby dostać wymarzone stanowisko i awansować, nie wystarczy wykonywać stałe obowiązki. Trzeba wykazywać się czymś więcej!

Problemy ze wzrokiem bezpośrednio wpływają na kłopoty z koncentracją, przez co szybciej męczą się nasze oczy, mniej czytamy, krócej możemy pracować przy komputerze. Tym samym sami ograniczamy swoje możliwości: nie przyswajamy nowej wiedzy, pozostajemy w tyle za innymi! Komu szef zaproponuje awans: osobie, która ciągle zdobywa nowe kompetencje i ma coraz więcej do zaoferowania czy takiej, która ciężko pracuje nad wykonywaniem zleconych zadań?

Choroby to trudności w nawiązywaniu nowych relacji

Co więcej, wada wzroku może być także przyczyną problemów towarzyskich. Podobnie każda inna choroba, np. niedosłyszenie czy hemoroidy. Każde schorzenie może stanowić barierę w nawiązywaniu znajomości ? człowiek naturalnie stara się ukrywać przed nowo poznanymi osobami swoje ułomności. Jeśli nasz kłopot widać na pierwszy rzut oka (np. zez) lub ujawnia się w bardzo szybkim czasie (np. nie słyszymy i musimy kilka razy prosić o powtórzenie), to niemalże automatycznie stajemy się bardziej nieśmiali.

Obawa przed kompromitacją powoduje, że człowiek nie chce rozmawiać, nie chce nawiązywać relacji międzyludzkich i zamyka się na małe grono zaufanych znajomych. To swego rodzaju instynkt samozachowawczy, że nie chcemy narażać się na wstyd.

Zmień swoje życie na lepsze!

Gorszy wzrok, zez, problemy ze słuchem ? wydawać by się mogło, że każdy ma mniejsze lub większe kłopoty zdrowotne. Niezadowolenie z pracy, niskie zarobki czy mała aktywność towarzyska mogą wynikać właśnie z problemów ze zdrowiem. Walcz z nimi już dziś, aby poprawić swoją jakość życia!