Blog

Ciesz się wakacjami bez ograniczeń

Jednym z najczęstszych słyszanych pytań przez naszych lekarzy, są zapytania pacjentów o bezpieczeństwo zabiegów oczu w okresie wiosenno-letnim. I czy lepiej jest zdecydować się na zabieg w lecie, czy może gdy na dworze robi się już nieco cieplej. Zatem odpowiadamy, że każda pora na zabieg jest dobra. I tym samym obalamy rożne mity.

Najważniejsze są pierwsze godziny po zabiegu, kiedy zwyczajnie trzeba odpocząć, po efektach znieczulenia. Mogą pojawić się wówczas drobne niedogodności, które szybko przemijają. Istotne jest unikanie tarcia oraz unikania dostania się wody do oka.

?Zarówno po zabiegu zaćmy jak i laserowej korekcji wad wzroku pacjent otrzymuje od nas krople z antybiotykiem, oraz ochronne okulary przeciwsłoneczne. Antybiotyk powinien być przyjmowany przez około 10 dni? ? mówi dr Sykstus Holeksa z Laguna Medical.

Co zatem z latem? Jakie są plusy wykonania zabiegu w wakacje lub przed wakacjami? Dr Holeksa mówi, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu w lecie. Medycyna i technika poszła tak do przodu, że śmiało takie zabiegi można wykonywać w ciepłe dni. ?Dodatkowym aspektem jest fakt otrzymywania antybiotyku. W innych okresach pacjent ma większe szanse choćby na zwykłe przeziębienie ? a włączanie kolejnych lekarstw nie wpływa pozytywnie na kurację?. ? mówi Dr Piotr Gołębiowski, Prezes Laguna Medical.

Jakie są inne pozytywy zabiegów przed wakacjami?

  • ciesz się wspaniałą atmosferą lata dzięki wyrazistej i jasnej wizji!
  • bądź aktywny! brak okularów poprawia wygodę i tym samym wyniki sportowe.
  • pływaj bez problemu! Wystarczy zakupić maskę pełnotwarzową, lub gogle do nurkowania!
  • rozkoszuj się słońcem na plaży! Zapomnij o zgubieniu okularów lub zabrudzeniu soczewek kontaktowych.
  • oglądaj filmy 3D. Dzięki LASIK możesz usiąść tam, gdzie chcesz w teatrze, bez przymrużenia oczu na ekranie filmowym.
  • podróżuj wygodnie! Powietrze w samolocie jest suche, co stwarza problemy dla osób noszących soczewki kontaktowe.
  • wyglądaj modnie. Wybierz okulary przeciwsłoneczne bez potrzeby kupowania pary na receptę. Uważaj aby były z filtrem polaryzacyjnym (dostępne w dobrych sklepach sportowych).