Blog

Czy laserową korekcję wzroku można zrobić latem?

Często spotykamy się z pytaniem, czy laserową korekcję wzroku można robić także latem. Wiele osób planujących urlop w Trójmieście rozważa, czy przy okazji nie umówić się na zabieg. Odpowiadamy, że zdecydowanie TAK i jest to jak najbardziej bezpieczne! Laserową korekcję wzroku może robić tak samo latem, jak i w każdą inną porę roku.

Laserowa korekcja wzroku przez okrągły rok

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezpieczny bez względu na porę roku, bo przez okrągły rok należy przestrzegać tych samych, kilku konkretnych zaleceń. Nie są to tylko dobre rady, a obowiązkowe instrukcje postępowania. Są one konieczne, aby dać rogówce czas na zagojenie się po zabiegu.

Zalecenia obowiązują przez cały rok, niemniej z związku z częstszymi podróżami w okresie letnim i większą szansą na kąpiele morskie itd., latem szczególnie musimy mieć je na uwadze.

Zalecenia po zabiegu laserowej korekcji wzroku, które szczególnie trzeba wziąć pod uwagę latem:

  1. Przez zaledwie 3 tygodnie zalecamy unikać uprawiania wyjątkowo intensywnych sportów.
  2. Przez miesiąc przebywając na zewnątrz używamy okularów przeciwsłonecznych.
  3. Przez 2 miesiące unikamy solarium, sauny, basenów i innych otwartych akwenów.

Stosując się do powyższych zaleceń, nie ma najmniejszych obaw o bezpieczeństwo i rezultaty zabiegu laserowej korekcji wzroku. Lato, jesień, wiosna, zima, każda pora jest dobra, aby rozprawić się ze swoją wadą wzroku i pożegnać okulary, czy soczewki.

Odzyskaj dobry wzrok w jeden dzień

Dla chcących poddać się zabiegowi jak najszybciej, aby móc cieszyć się urokami urlopu w Trójmieście, w Laguna Medical w Gdyni powstała procedura jednodniowa. W ramach tej usługi kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku i sam zabieg odbywają się jednego dnia.

Kwalifikacja przy procedurze jednodniowej jest w Laguna Medical bezpłatna!

Masz pytania? Chcesz umówić termin kwalifikacji? Zadzwoń pod: 607 133 977