Blog

Gdy lekarz staje się pacjentem

Dobry wzrok ułatwia życie i poprawia naszą sprawność zawodową. Przekonała się o tym Pani dr med. Barbara Sarankiewicz-Konopka, lekarz dermatolog z wieloletnim stażem i zarazem działacz Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

Mój wzrok od wielu lat się pogarszał, ale w zasadzie niepostrzeżenie. Zrzucałam winę na wiek, korygowałam wadę okularami. Pomimo, że stało się to mało komfortowe, to nigdy nie naturalny proces. Sytuacja zmieniła się gdy Pani doktor trafiła na wizytę do doktora Jana Staniewicza z Laguna Medical. Doświadczony lekarz okulista podczas rutynowego badania stwierdził lekko zaawansowaną zaćmę.

W czasie wywiadu z pacjentką oraz po zapoznaniu się z jej oczekiwaniami, zaproponowałem wszczepienie soczewek wieloogniskowych. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zoperować zaćmę, ale także poprawić komfort życia i pracy pacjentki, która obecnie musiała używać różnych okularów do widzenia bliży i dali ? mówi dr Jan Staniewicz.

Po zabiegu pacjentkę czekała krótka rehabilitacja, z użyciem okularów ochronnych oraz opatrunków chroniących oczy.

Prawdę mówiąc nie miałam wysokich oczekiwań, co do efektów. Zbyt mocno przyzwyczaiłam się do okularów, tak, że stały się one nieodłącznym elementem mojej rzeczywistości. Natomiast po zabiegu moje życie stało się o wiele przyjemniejsze. ? mówi dr Sarankiewicz-Konopka.

Przede wszystkim u pacjentki nie ma śladu po przebytej zaćmie. Po drugie wieloogniskowe soczewki wyeliminowały na zawsze potrzebę noszenia okularów. Teraz Pani doktor cieszy się doskonałym wzrokiem, co przekłada się zarówno na życie prywatne, jak i zawodowe. Życie bez okularów to ogromna wygoda. Doskonale mi się czyta, obsługuje komputer bez nich, a przede wszystkim o wiele bardziej komfortowo mi się pracuje. Bo jak wiadomo oczy dla dermatologa są bardzo ważne. ? stwierdza dr Sarankiewicz-Konopka.