Blog

Rexon-eye! Nowość w leczeniu zespołu suchego oka

Zespół Suchego Oka (ZSO) to najczęściej występująca choroba narządu wzroku 21 wieku. Szacuje się, że cierpi na nią około 15-20% populacji, chociaż w niektórych przedziałach wiekowych jest to nawet 30%.

Przyczyny Zespołu Suchego Oka

Główną przyczyną choroby jest obecny styl życia oraz zanieczyszczenie środowiska. Zaburzenie pogłębiają: częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, praca przed komputerem, naturalne starzenie się oka, stosowanie niektórych leków, choroby autoimmunologiczne oraz choroby skóry, czy układu nerwowego.

Czym się charakteryzuje Zespół Suchego Oka?

ZSO charakteryzuje się przede wszystkim złym nawilżeniem oka i pojawia się w momencie zaburzeń w wydzielaniu łez. Choroba sprawia, że soczewka i rogówka oka są wyschnięte, oczy stają się piekące i zaczerwienione, a ich zamknięcie daje wrażenie piasku pod powiekami.

Warstwa ochronna oka nie istnieje, przez co zwiększa się ryzyko wystąpienia licznych infekcji wirusowych, grzybiczych oraz bakteryjnych.

Metoda Rexon-Eye

Wiele osób bagatelizuje zespół suchego oka, stosując apteczne krople do oczu z nadzieją, że problem sam zniknie. Niestety, nieleczone ZSO pogłębia się, prowadząc do nieodwracalnych szkód w narządzie wzroku. Urządzenie Rexon-Eye pozwala na usunięcie problemu bez względu na stan zaawansowania.

Metoda Rexon-Eye polega na stymulowaniu gruczołów odpowiedzialnych za produkcję łez i odnowę naturalnego, ochronnego filmu łzowego oka. Opiera się na aplikowaniu prądów o niewielkiej mocy, generujących specjalne pole elektromagnetyczne wchodzące w reakcję z komórkami i pobudzające je do pracy. Terapia z użyciem Rexon-Eye działa skutecznie we wszystkich typach ZSO, przynosząc natychmiastową ulgę i długotrwałą poprawę stanu zdrowia oczu.

Podczas zabiegu na twarz pacjenta zakładana jest specjalna maska z elektrodami, które eliminują konieczność wykorzystania dodatkowego żelu przewodzącego i która pozwala całkowicie odprężyć się podczas wykonywanej sesji terapeutycznej. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a ukończenie pełnej kuracji gwarantuje ich utrzymanie się przez długi czas.

Klinika okulistyczna Laguna Medical jest jedyną placówką na Pomorzu oferującą leczenie zespołu suchego oka z wykorzystaniem metody Rexon-Eye.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, bezbolesny, a nawet relaksujący dla pacjenta. Poprawa komfortu jest odczuwalna niezwłocznie po zakończonym zabiegu, a efekt jest trwały.

Terapia składa się z czterech, 20-minutowych sesji, w tygodniowych odstępach. W trakcie zabiegu pacjentowi nakłada się maskę w kształcie okularów, z wbudowanymi elektrodami. Skuteczność zabiegu potwierdzają badania naukowe. Nie zwlekaj i umów się już dziś.