Co to jest modelowanie ust i jakie są metody? Opis zabiegu
Brak satysfakcji z wyglądu ust nie należy do rzadkości. Widoczna asymetria, zbyt wąskie usta lub słaby ich koloryt to powody, wobec których warto zdecydować się na modelowanie ust Gdynia. Modelowanie ust zwykle utożsamiane jest z ich wypełnianiem i niema tu nic mylącego, bowiem modelowanie ust polega na iniekcyjnym podaniu wypełniacza ? najczęściej kwasu hialuronowego ? który dodaje ustom objętości, a dzięki żelowej konsystencji pozwala swobodnie modelować tkankę. W taki sposób można skorygować asymetrię oraz nadać ustom odpowiednich proporcji i kształtu.
Wypełnienie kwasem hialuronowym jest najczęściej stosowaną metodą modelowania ust. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu wypełniacza w odpowiednie miejsca a następnie takie modelowanie warg poprzez masaż, by uzyskać pożądany kształt.
Przygotowanie do zabiegu modelowania ust w Gdyni
Przystąpienie do zabiegu modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Na kilka dni przed planowanym terminem zabiegu należy jedynie zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych oraz aspiryny, zaś w dzień zabiegu unikać ekspozycji na słońce, powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz zrezygnować z makijażu.
Po zabiegu modelowania ust w Gdyni – jak dbać o usta?
Modelowanie ust to zabieg mało inwazyjny, po którym można powrócić do normalnego funkcjonowania. Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu usta mogą być delikatnie opuchnięte, obolałe oraz mocno czerwone, natomiast zmiany te szybko znikają i po upływie 7-10 dni można cieszyć się efektem końcowym. Zaleca się zachowanie szczególnej higieny wokół ust w pierwszych dniach po zabiegu ? nie należy dotykać ust i ich okolic, jak również zrezygnować z ich malowania. Przez okres dwóch tygodni warto także spożywać większe ilości wody oraz zrezygnować z sauny, solarium oraz basenu.
Przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust w Gdyni
Do najważniejszych przeciwskazań, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu modelowania ust należą aktywne infekcje organizmu, w tym opryszczka oraz angina, stany zapalne, próchnica, aktywne choroby nowotworowe, niektóre choroby immunologiczne, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, uczulenie na składniki preparatu, ciąża i laktacja, stosowanie niektórych leków i antybiotyków. Należy zaznaczyć natomiast, że decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz, każdy przypadek biorąc pod uwagę indywidualnie.