Peelingi lekarskie to substancje o wysokim stężeniu kwasów i bogatych właściwościach stymulujących skórę. W wyniku ich działania skóra zostaje pobudzona, nawilżona i wyraźnie wygładzona ? jednym słowem zrewitalizowana.
Wyróżniamy trzy rodzaje peelingów lekarskich ? płytkie, średnio głębokie i głębokie. Ich jest bardzo szerokie i może rozwiązywać wiele problemów skórnych, takich jak zmarszczki, plamy posłoneczne czy trądzik.
Zalety i działanie peelingów lekarskich:
- odmładza i nawilża skórę,
- usuwa przebarwienia (plamy posłoneczne, melazmę, przebarwienia potrądzikowe, piegi),
- usuwa blizny potrądzikowe,
- wyrównuje koloryt skóry,
- łagodzi lub usuwa objawy trądziku ? również trądziku różowatego,
- niweluje efekt fotostarzenia (odżywia skórę po wieloletnim korzystaniu z solarium i kąpieli słonecznych).
Zabieg polega na nałożeniu na skórę preparatu o odpowiednim stężeniu kwasu. To właśnie stopień stężenia decyduje o intensywności jego działania. Skóra stopniowo przyzwyczajana jest do podawanych substancji, a po upływie wyznaczonego czasu działanie peelingu jest neutralizowane specjalnym preparatem.
Kilka dni przed planowanym zabiegiem, należy zaprzestać stosowania kremów o silnym działaniu oraz kosmetyków do depilacji. Skóra nie może być podrażniona, dlatego mężczyźni nie powinni golić się kilka godzin przed zabiegiem.
Bezpośrednio po zastosowaniu peelingu lekarskiego należy unikać wysokich temperatur i nadmiernej aktywności fizycznej. Przez co najmniej miesiąc nie powinno się zażywać kąpieli słonecznych i korzystać z solarium. Konieczne jest stosowanie kremu z wysokim filtrem ? najlepiej 50+.
Zabiegom peelingów lekarskich nie powinny poddawać się osoby:
- z opryszczką,
- alergiami skórnymi,
- z licznymi znamionami,
- z chorobami autoimmunologicznymi,
- z uszkodzoną skórą,
- z ciężką postacią trądziku (torbielami ropnymi),
- kobiety w ciąży i karmiące piersią.