Skontaktuj się
Infolinia:
58-719-82-86
REJESTRACJA/KIEROWNICTWO
Kamila Kalicka, Kierownik Rejestracji + 48 601 863 060
MARKETING I KOMUNIKACJA
Michał Kruszyński, Marketing 793113273

witrektomia  Wszczepy soczewek są skuteczną metodą leczenia prezbiopii, inaczej starczowzroczności.

Starczowzroczność nie jest wadą wzroku ani zmianą patologiczną, ale skutkiem naturalnego procesu starzenia. Jest to naturalny stan, który dotyka duży odsetek osób, zazwyczaj po czterdziestym roku życia, ale granica wiekowa jest obecnie coraz niższa.

Za pojawianie się problematycznej dolegliwości jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że staje się ona większa i traci elastyczność, a przez to ma mniejszą zdolność akomodacji i ostrego widzenia z bliskich odległości. Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich którzy chcieliby zachować dawną aktywność i schować okulary do szafy, są wszczepy soczewek.

Wszczepy soczewek w leczeniu presbiopii są niemal identycznym procesem jak wszczepy w przypadku usuwania zaćmy.

O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz po badaniu kwalifikacyjnym. Należy też wykonać zlecone badania.

 

Wykonujemy wszczepy wtórne soczewek w oczach po operacjach bez wszczepu (operowane wiele lat temu, pourazowe). Umieszczamy soczewki w komorze przedniej oka oraz podwieszamy (podszywamy) do twardówki w komorze tylnej.

Wszczepy soczewek

Naszym pacjentom proponujemy bardzo skuteczny sposób na  pokonanie presbiopii – wszczep soczewki refrakcyjnej. Do zabiegów używamy soczewek:

 • Acrysof® Toric
 • AcrySof® IQ ReSTOR®
 • AcrySof® ReSTOR® Toric

Dla osób, które nie mają astygmatyzmu i chcą uzyskać doskonałe widzenie zarówno z bliska, daleka i na odległościach pośrednich polecamy soczewkę AcrySof® IQ ReSTOR ®. Po wszczepieniu takiej soczewki znaczna większość pacjentów nigdy już nie musiała używać okularów (po wszczepieniu soczewek do obu oczu)

Obecnie istnieją 2 rodzaje soczewek AcrySof® IQ ReSTOR:

AcrySof IQ ReSTOR +2 5 D IOL_Beauty Shot Side-Angle Haptic

AcrySof® IQ ReSTOR® +3,0 IOL – jest to soczewka wieloogniskowa, pozwalająca na korygowanie krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz starczowzroczności. Posiada dodatek do bliży +3,0 D, dzięki czemu zalecana jest dla większości pacjentów ze standardowymi potrzebami, czyli aby widzieć prawidłowo we wszystkich odległościach.

AcrySof® IQ ReSTOR® +2,5 IOL – soczewkę polecamy dla osób, dla których najważniejsze jest wyraźne widzenie na odległość, np. dla kierowców dla dobrego wiedzenia drogi oraz deski rozdzielczej, dla osób pracujących przy komputerze czy lubiących spędzać dużo czasu na oglądaniu telewizji.

Pacjentom z astygmatyzmem lekarz może zaproponować wszczepienie soczewki jednoogniskowej Acrysof® Toric lub soczewki wieloogniskowej AcrySof® ReSTOR® Toric.

W przypadku soczewki Acrysof® Toric , obok poprawy ostrości widzenia i kontrastu pacjent na pozbycie się jednej pary okularów, przeważnie do dali. Z kolei implant AcrySof® ReSTOR® Toric jest rozwiązaniem dla osób z astygmatyzmem, które będą mogły korzystać z życia bez konieczności noszenia okularów. Po zabiegu Pacjenci będą widzieli wyraźnie na wszystkich odległościach, więc z bliska, daleka, oraz na odległości pośrednie oraz zostanie zniwelowany astygmatyzm.

Bezpośrednio przed zabiegami wszczepu soczewek należy bezwzględnie przestrzegać kilku ważnych punktów:

 • nie należy używać kosmetyków wokół oczu i na twarzy oraz wykonywać makijażu na 24 godziny przed zabiegiem, a w przeddzień zabiegu należy się wykąpać lub wziąć prysznic
 • nie należy spożywać napojów kofeinowych (kawy, herbaty, napojów energetyzujących) oraz alkoholu
 • lekki posiłek oraz napoje można spożyć najpóźniej na 3 godziny przed zabiegiem- w przypadku chorych na cukrzycę, należy wziąć insulinę i zjeść posiłek
 • przyjmując leki doustne, należy je zażyć jak zwykle, chyba że lekarz zadecyduje inaczej, a leki przeciwkrzepliwe (np. sintrom, acenocumarol, polocard, acard, aspiryna czy polopiryna) odstawić w porozumieniu z lekarzem
 • zaleca się wygodny ubiór – najlepiej ubranie rozpinane do pasa a także lekkie buty
 • zaleca się pozostawienie w domu cennych przedmiotów
 • w szpitalu trzeba się pojawić na wyznaczoną godzinę
 • należy przynieść badania labolatoryjne, konsultacje lekarskie, wypisy ze szpitali oraz spis i dawkowanie przyjmowanych leków

W czasie zabiegu

 • pacjent operowany jest w trybie jednodniowym, bez konieczności pozostawania w szpitalu na noc
 • zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 20 minut, z reguły w znieczuleniu miejscowym i pod stałą opieką anestezjologa
 • na życzenie pacjenta możliwe jest znieczulenie ogólne.

Po operacji

Po zabiegu pacjent pozostaje w szpitalu tak długo jak zadecyduje lekarz operator bądź anestozjolog (zwykle ok. godziny) i musi opuścić szpital pod opieką osoby pełnoletniej. W tym dniu pacjent nie może być kierowcą,
dzień po zabiegu należy zgłosić się na obowiązkową kontrolę okulistyczną w miejscu i czasie wyznaczonym przez szpital.

Oko goi się szybko, co pozwala po kilku dniach powrócić do codziennych obowiązków, jednak na ok. jeden miesiąc należy odłożyć (pacjent może otrzymać zwolnienie):

 • wykonywanie pracy związanej z podnoszeniem ciężkich przedmiotów
 • długotrwałe patrzenie w monitor komputerowy lub ekran telewizora
 • długotrwałe patrzenie w ekrany urządzeń mobilnych (smartfony, laptopy, tablety itp.)
 • przebywanie w zapylonych pomieszczeniach.

Ponadto należy się zastosować do kilku niekłopotliwych zaleceń:

 • na noc oko należy zasłaniać osłonką ochronną
 • spać na wznak lub na boku przeciwnym do operowanego oka
 • przez kilka tygodni należy ograniczyć wysiłek fizyczny – nie podnosić ciężkich rzeczy, nie napinać mięśni brzucha,
 • nie pochylać się i unikać gwałtownych szarpnięć
 • spacery są dozwolone, ale nie należy przebywać w miejscach, gdzie występuje silny wiatr i kurz, a w wypadku silnego działania słońca nosić okulary przeciwsłoneczne
 • oglądanie telewizji i czytanie książek jest dozwolone, ale ze stosowaniem krótkich przerw
 • powrót do aktywności seksualnej najwcześniej po 3 tygodniach
 • w razie trudności w oddawaniu stolca, stosować łagodne środki ułatwiające wypróżnienie
  nie stosować gorących kąpieli i sauny, przy myciu twarzy zachować ostrożność aby woda z mydłem nie dostała się do oka
 • najlepiej myć powieki bardzo delikatnie(bez ucisku na oko) płatkiem kosmetycznym, zmoczonym w przegotowanej wodzie lub roztworze kwasu bornego
 • nie wolno uciskać oka i mocno zaciskać powiek
 • do zabiegów higienicznych wokół oka używać jedynie czystych płatków lub chusteczek jednorazowych (nigdy tych, użytych wcześniej np. do przetarcia nosa)

Podczas podawania kropli do oczu (jedynie tych, zaleconych przez okulistę) należy pamiętać o:

 • wymyciu rąk przed podaniem kropli
 • przepłukaniu oka solą fizjologiczną, roztworem kwasu bornego, jeśli zebrała się wydzielina w worku spojówkowym
 • zamknięciu powiek na około jedną minutę po wpuszczeniu kropli
W przypadku, gdy po operacji wystąpią bóle lub inne dolegliwości należy niezależnie od wyznaczonego terminu kontroli niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza okulisty albo do szpitala na ostry dyżur.

TEST

dla osób zainteresowanych laserową korekcją wzroku

Nasza siedziba w centrum Gdyni to ośrodek medyczny o podwyższonym standardzie, w skład którego wchodzą: przychodnia, specjalistyczne centrum okulistyczne, kompleks gabinetów prywatnych oraz szpital z doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym.
Inwestujemy w nowoczesny sprzęt i umiejętności wszystkich członków naszego zespołu lekarskiego i obsługi, dlatego cieszymy się zaufaniem coraz większego grona pacjentów. Monitorujemy jakość obsługi i zarządzania, a zgodność z najwyższymi standardami poświadczają certyfikaty ISO.
Rozwijamy ideę partnerstwa w biznesie – chętnie nawiązujemy kontakty i współpracujemy na rzecz podnoszenia jakości obsługi i poszerzania oferty. Udzielamy się i samodzielnie organizujemy akcje społeczne. Jesteśmy zawsze w czołówce innowatorów w zakresie metod leczenia i wyposażenia technologicznego medycznych podmiotów prywatnych w Polsce.

Napisz do nas, aby otrzymać informacje lub zarejestrować się do specjalisty.

Kontakt

X