Korekcja wzroku
w jeden dzień!

Kwalifikacja i zabieg tego samego dnia!

LASEROWA KOREKTA WZROKU GDAŃSK

Co to jest laserowa korekta wzroku i jak działa? Opis zabiegu

Noszenie okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych nie jest najwygodniejsze, jednak w przypadku problemów ze wzrokiem konieczne, by móc widzieć lepiej i wyraźniej. Współczesne metody leczenia pozwalają jednak skutecznie się ich pozbyć, przywracając jakość widzenia i komfort codziennego funkcjonowania.

Laserowa korekcja wzroku Gdańsk to jedna z najnowocześniejszych metod, dzięki której szybko i bezpiecznie można skorygować niedoskonałości powierzchni oka, skutecznie likwidując wady wzroku. Korekcja wzroku laserem polega na bardzo precyzyjnym modelowaniu powierzchni oka wiązką chłodnego lasera, co pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu i poprawę wzroku. W przypadku krótkowzroczności rogówka jest nieco spłaszczana, zaś gdy występuje nadwzroczność, trzeba ją uwypuklić. Z kolei astygmatyzm leczy się poprzez wygładzenie powierzchni oka.

W Laguna Medical przeprowadzamy korekcję wzroku przy użyciu różnych metod, różniących się sposobem przygotowania rogówki do zabiegu oraz ilością usuwanej jej wierzchniej warstwy, przy czym ostateczny wybór odpowiedniej metody zależy od lekarza. W naszej ofercie znajdują się takie metody, jak metoda LASIK, metoda StreamLight, metoda EBK, metoda SBK LASIK. Laserową korekcję wzroku przeprowadza się przy użyciu lasera. Zabieg jest szybki, mało inwazyjny i bezbolesny, ponieważ oko Pacjenta zabezpieczane jest kroplami znieczulającymi. Ingerencji podlega wyłącznie zewnętrzna część oka, czyli rogówka. Dzięki energii lasera jest ona modyfikowana tak, by światło skupiało się na siatkówce w odpowiedni sposób, co skutkuje skorygowaniem wady wzroku.

Przygotowanie do zabiegu laserowej korekty wzroku w Gdyni

Przeprowadzenie zabiegu laserowej korekty wzroku w Laguna Medical poprzedza konsultacja, podczas której specjalista – na podstawie rozmowy, oceny budowy rogówki i badań ? kwalifikuje Pacjenta do zabiegu.  Badanie wymaga podania kropli rozszerzających źrenice, stąd też po ich wykonaniu nie jest możliwe prowadzenie samochodu. W dniu zabiegu Pacjent musi być zdrowy. Ponadto należy zrezygnować z zakładania soczewek ? twardych na 21 dni, zaś miękkich na 7 dni przed zabiegiem. Na 48 godzin przez korekcją należy zaprzestać spożywania alkoholu, zaś na 24 godziny napojów kofeinowych. W dzień zabiegu nie należy nakładać kosmetyków na twarz i okolice oczu.

Po zabiegu laserowej korekty wzroku w Gdyni – jak dbać o oczy?

Po przeprowadzeniu laserowej korekcji wzroku Pacjent wraca do domu jeszcze tego samego dnia. Konieczne jest jednak stosowanie się do zaleceń. Przede wszystkim trzeba chronić oczy przed promieniowaniem UV, nosząc okulary przeciwsłoneczne, jak również stosować nawilżające krople do oczu. Podczas kąpieli należy zachować ostrożność i mieć zamknięte oczy. Przez kilka kolejnych tygodni powstrzymywać się od pocierania i dotykania oczu. Wskazane jest także ograniczenie pracy przy komputerze oraz nieprzemęczanie wzroku, a także rezygnacja z intensywnych aktywności fizycznych i makijażu. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowej korekty wzroku w Gdyni

Przeprowadzenie laserowej korekty wzroku uniemożliwiają przede wszystkim choroby oczu, takie jak jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka oraz choroby naczyniowe oka. Ponadto przeciwskazaniem może być także wiele chorób ogólnych, takich jak cukrzyca, choroby tkanki łącznej, toczeń, sklerodermia, guzkowe zapalenie tętnic oraz choroby autoimmunologiczne. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby poniżej 18 roku życia również nie powinny poddawać się korekcie wzroku. Należy jednak pamiętać, że są to jedynie przeciwwskazania względne, a ostateczną decyzję o kwalifikacji Pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz specjalista podczas konsultacji.

Dlaczego warto wybrać klinikę Laguna Medical w Gdyni na zabieg laserowej korekty wzroku?

Lat na rynku
Zoperowanych oczu
Zadowolonych pacjentów

Wzrok to niezwykle ważny zmysł, a oczy są bardzo delikatnym narządem, dlatego wszelka ingerencja w ich obrębie wymaga wiedzy, doświadczenia oraz wykorzystania najlepszych metod i technik, by zapewnić skuteczne leczenie, komfort oraz bezpieczeństwo. Możliwe jest to wyłącznie w renomowanej klinice Laguna Medical, gdzie grono najlepszych specjalistów z dziedziny okulistyki jest w stanie kompleksowo zająć się każdą chorobą bądź wadą wzroku.

Klika słów
O nas

 • 21 lat doświadczenia
 • Doskonali lekarze
 • Lokalizacja w centrum Gdyni
 • Tysiące zoperowanych oczu
 • Szeroki wybór metod leczenia
 • Nowoczesny sprzęt
 • Własna sala pooperacyjna
 • Jakość i bezpieczeństwo

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Opowiemy Ci o naszych metodach i pokażemy Ci krok po kroku jak odbywa się zabieg.

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się jak najlepiej przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku

Jak wygląda procedura jednodniowa?

Idealna propozycja dla osób zapracowanych i z spoza Trójmiasta! Kwalifikacja do zabiegu za darmo!

Co jeśli nie laserowa korekcja?

Poznaj alternatywne metody leczenia Twojego wzroku, jeśli nie uda Ci się zakwalifikować do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku

Pytania i odpowiedzi

Zabieg kierowany jest do osób, które ukończyły 21. rok życia ? jest to wymóg związany głównie z faktem, że dopiero w tym okresie życia oko osiąga pełny rozwój i dochodzi do ustabilizowania się wady wzroku. Wspólnym mianownikiem pacjentów jest chęć wyeliminowania ograniczeń związanych z noszeniem okularów czy soczewek kontaktowych.

Najlepszy wiek na przeprowadzenie zabiegu to 21 ? 50 rok życia. Zabiegi wykonuje się, jeśli wada wzroku jest ustabilizowana.

Aby poddać się zabiegowi oko musi być całkowicie zdrowe. Przeciwwskazaniem są wszelkie schorzenia oka takie jak zaćma, jaskra, niedowidzenie, stożek rogówki, zespół suchego oka. Ponadto pacjent musi być ogólnie zdrowy, nie chorować na cukrzycę, tarczycę, reumatyzm. Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Przed zabiegiem nie należy:

 • zakładać soczewek kontaktowych: miękkich na 7 dni, a twardych i torycznych na 21 dni przed zabiegiem,
 • 48 godzin przed korekcją nie wolno spożywać alkoholu,
  na 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się spożywać napojów kofeinowych,
 • używać kosmetyków w okolicach twarzy i oczu (makijaż, kremy itp.).

Nasi lekarze

Poznaj naszych lekarzy specjalistów w zakresie laserowej korekcji wad wzroku!

Skontaktuj się z nami