Blog

LANLUMA innowacyjny preparat wykorzystywany w medycynie estetycznej

Czym jest LANLUMA?

LANLUMA? jest innowacyjnym preparatem wykorzystywanym w medycynie od 30 lat, a jego skład bazuje na kwasie L-polimlekowym (PLLA) będącym związkiem chemicznym występującym fizjologicznie w organizmie. Kwas L-polimlekowy uważany jest za najbardziej efektywny dostępny na rynku stymulator syntezy włókien kolagenowych i elastynowych.

Kwas L-polimlekowy LANLUMA?, pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, poprzez stymulację procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry, poprawia jej jędrność, a tym samym odmładza wygląd. Likwiduje zmarszczki, wygładza fałdy nosowo-wargowe, poprawia i podnosi owal twarzy. Istotne jest to, że jego rezultat wynika z odbudowania trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych.

LANLUMA?- jak działa?

Działanie regeneracyjne preparatu LANLUMA? (kwas L-polimlekowy) przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład LANLUMA? zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym powrotem objętości do stanu wyjściowego w miejscach wstrzyknięcia.

W kolejnym etapie, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do stopniowej odbudowy struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do budowy naturalnego ?rusztowania? kolagenowego czyli naturalnej objętości, co skutkuje odmłodzeniem, poprawą wyglądu i prowadzi do uzyskania ostatecznego efektu zabiegu, który dzięki wykorzystaniu naszych naturalnych zdolności i mechanizmów organizmu utrzymuje się długotrwale.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem preparatu LANLUMA??

Preparat LANLUMA? (kwas L-polimlekowy, PLLA) aplikowany jest w ustalone partie twarzy i/lub ciała przy pomocy nakłuć przy użyciu igły i/lub kaniuli. Po zakończeniu aplikacji, lekarz wykonuje masaż obstrzykiwanych miejsc, który jest niezbędnym elementem każdej procedury i powinien być kontynuowany przez pacjenta przez 2 tygodnie po zabiegu, 2 razy dziennie przez ok 5-10 min, po to aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat. Szacunkowy czas trwania zabiegu to ok. 20-30 minut.

Ostateczny rezultat widoczny jest zazwyczaj po upłynięciu kilku tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Zazwyczaj do osiągnięcia optymalnego efektu konieczne jest od dwóch do czterech zabiegów w mniej więcej sześciotygodniowych odstępach, aczkolwiek zdarzają się przypadki, że już po pierwszym zabiegu ostateczny rezultat jest osiągnięty.

Jakie są zalecenia po zabiegu preparatem LANLUMA??

Podstawowym zaleceniem po przeprowadzeniu zabiegu z wykorzystaniem preparatu LANLUMA? jest wykonywanie masażu twarzy: min. 2 tygodnie po zabiegu, 2 razy dziennie przez ok. 5-10 minut . Zakres oraz częstotliwość masażu zależy oczywiście od okolicy poddawanej zabiegowi i jest indywidualnie określany przez lekarza, pacjent otrzymuje poradnik po zabiegowy i pełny instruktaż dotyczący postępowania w domu. Bardzo istotne jest również, aby po zabiegu unikać ekspozycji na promieniowanie UV, czyli unikać ekspozycji na słońce oraz korzystania z solarium. Przeciwwskazane jest również korzystanie z sauny oraz krioterapia.

Jakie mogą być potencjalne powikłania po zabiegu?

Zabieg z wykorzystaniem preparatu LANLUMA? charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, a jego działania niepożądane nie występują często i zazwyczaj są one niewielkie oraz samoistnie wycofujące się. Zazwyczaj obejmują one niewielkie zaczerwienienie, zasinienie, może im towarzyszyć obrzęk.

U kogo nie należy wykonywać zabiegu LANLUMA?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również wykorzystanie preparatu LANLUMA? jest przeciwwskazane u pewnej grupy pacjentów. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Ponadto zabieg LANLUMA? jest przeciwwskazany u osób z:

  • czynnymi chorobami infekcyjnymi w zakresie skóry
  • z chorobami autoimmunologicznymi
  • z tendencją do tworzenia bliznowców
  • a także stosujących niektóre leki (np. leki przeciwzakrzepowe czy niesteroidowe leki przeciwzapalne).